نایت ملودی » خانواده » مدل لباس و مد روز » ژست های شیک برای عکس

ژست های شیک برای عکس

نگاهی به عکس های نوجوانی تان بیندازید. آنچه این عکس ها را در نگاه شما عجیب و گاهی خنده دار می کند، دماغ بزرگ روزهای بلوغ تان نیست؛ بلکه ژست های از رده خارج شده و لباس هایی است که با ظاهر این روزهای شما زمین تا آسمان تفاوت دارد.

اگر می خواهید ۱۰ سال بعد به عکس های امروزتان نخندید و اگر می خواهید دوربین مقابل تان زیباترین چهره را از شما به تصویر بکشد، نگاهی به این نکات بیندازید. ما به شما می گوییم چه بپوشید، چطور آرایش کنید و چه ژستی بگیرید تا زیباتر به نظر برسید.

تابستانی شوید

اگر کلاه حصیری برای رفتن به آتلیه آماده کرده اید، یک تیپ تابستانی بزنید. کلاه حصیری را نمی توانید با یک ژاکت یا کت ست کنید. برای گرفتن عکسی زیبا بد نیست با پای برهنه یا یک صندل تابستانی مقابل دوربین بایستید.

همرنگ نه، هم طیف شوید

در عکس های دونفره یا بیشتر، لازم نیست لباس همگی شما همرنگ باشد چون تصویر، کمی خسته کننده می شود ولی اصل تناسب را هرگز فراموش نکنید و از لباس هایی با یک طیف رنگ یا مکمل هم استفاده کنید. مثلا پوشیدن لباس هایی با رنگ بنفش، یاسی و صورتی کمرنگ که در یک طیف هستند، عکس را جذاب تر می کند.

بافت دار بپوشید

عکس های سیاه و سفید را هم فراموش نکنید چون در میان عکس های رنگی، بسیار زیبا و جذاب هستند. در عکس های سیاه و سفید حتما سعی کنید از لباس هایی با پارچه های بافت دار استفاده کنید چون بافت درشت پارچه, همچنین لباس های بافتنی, نمود بسیاری دارند

به رنگ غالب توجه کنید

رنگ کفش را نیز بهتر است متناسب با یکی از رنگ های موجود در لباس خود انتخاب کنید و تا حدامکان، رنگ غالب را در نظر بگیرید. اگر هم ساپورت به پا دارید، کفشی همرنگ با آن به پا کنید تا قد شما بلندتر و کشیده تر به نظر بیاید و عکسی زیباتر داشته باشید.

کفش شیشه ای بپوشید

اگر قرار است چند عکس بگیرید ولی برای همه آنها کفش یا صندل مناسب ندارید، بهتر است یک صندل شیشه ای و بیرنگ تهیه کنید تا به همه لباس های شما بیاید به این ترتیب نیاز چندانی به عوض کردن کفش در عکس های مختلف خود ندارید.

کمربند براق، برای کفش براق

اگر بلند قد هستید، در عکس از کمربند پهن و اگر کوتاه قد هستید از کمربند باریک استفاده کنید. اگر هم رنگ کمربند با کفش تان یکی باشد بهتر است. در ضمن با کفش براق، کمربند براق ببندید و اگر هم کفش شما مات است بهتر است کمربند مات انتخاب کنید.

شلوغش نکنید

بهترین انتخاب برای روز عکاسی، استفاده از لباس های تک رنگ است. لباس گل گلی یا پیراهنی که طرحی شلوغ دارد، تمرکز بیننده را از چهره به سمت لباس هدایت می کند و باعث می شود بیننده ها زیبایی عکس شما را نبینند. اگر در پیراهن یا تاپ شما رنگ های زیادی وجود دارد یا طرح آن شلوغ است، حتما از شلوار یا دامنی ساده استفاده کنید.

برق برقی نپوشید

هیچ کس دوست ندارد تصویر صورت برق افتاده اش را در عکسش ببیند. به همین دلیل هنگام عکاسی نباید سراغ لباس هایی که برق می زنند، بروید. گفتیم که بهترین انتخاب برای شما یک بلوز ساده است، اما رنگ بلوز ساده شما نباید براق باشد. یک رنگ طوسی مات، مسلما نسبت به لباس ساتن طوسی شما را در عکس زیباتر نشان می دهد.

مد روز نپوشید

یادتان نرود که قرار است این عکس را ۱۰ سال دیگر هم نگاه کنید. پس لباسی ساده، شیک و کلاسیک بپوشید تا بعدها به ظاهر عجیب تان نخندید.

عکس سلفی

اگر سلفی می گیرید، گوشی تان را بالای سرتان بگیرید و کمی از خود فاصله دهید. زاویه گوشی شما باید کمی رو به پایین باشد. حالا هر ژستی می خواهید بگیرید و یک سلفی زیبا بیندازید.

اگر اضافه وزن دارید

ساده بپوشید

اگر به خاطر اضافه وزن یا چاقی سراغ آتلیه و گرفتن عکس نمی روید یک پیشنهاد برای شما داریم. حتما از لباس هایی با طرح های ساده استفاده کنید چون برجستگی های بدن را کمتر نشان می دهد و کمک می کند عیوب بدن شما پوشانده شوند.

سراغ خطوط افقی نروید

اگر به لباس های طرح دار علاقه دارید از پوشیدن لباس هایی با طرح برش های مربع یا مستطیل اجتناب کنید. لباس هایی که به هر صورت،خطوطی افقی داشته باشند به هیچ عنوان مناسب شما نیست و شما را در عکس بسیار چاق تر از چیزی که هستید نشان می دهد.

تیره بپوشید

انتخاب رنگ لباس هم بسیار مهم است و معجزه می کند. بهتر است در آتلیه، از لباس هایی با طیف رنگ های تیره استفاده کنید تا در عکس ها، ظاهری لاغرتر داشته باشید. استفاده از جواهرات تزئینی تیره نیز می تواند به تاثیر این لباس در لاغر جلوه دادن، بیشتر کمک کند. استفاده از لباس هایی تیره با آستین بلند یا انداختن یک شال روی بازو هم مشکل تان را حل کرده و هم به ژست شما کمک می کند.

یادتان نرود

با دیوارتان ست کنید

هنگام گرفتن عکس در آتلیه، بهتر است به فکر رنگ و طرح دیواری هم که قرار است این عکس ها روی آن نصب شود، باشید. ممکن است لباس های شما در عکس، به تنهایی بسیار زیبا باشد ولی قاب روی دیوار، با رنگ های دکور خانه، کاغذ دیواری و… چندان متناسب نباشد.

ورزشکار شوید

در عکس های اسپرت دونفره، طوری لباس بپوشید که گویی عازم یک مقصد هستید مثلا اگر یک راکت تنیس در دست دارید لباس هر دوی شما باید حال و هوای ورزش داشته باشد. یا هر دو لباس راحت یا جین بپوشید، نمی شود یکی از شما کت و شلوار رسمی بپوشد و دیگری لباس راحت.

با عینک تان بازی کنید

در عکس های خود از کیف، چتر، عینک و… نیز استفاده کنید البته به شرطی که رنگ آنها به رنگ لباس و آرایش صورت شما بیاید و با آن متناسب باشد. از چتر یا عینک می توانید برای گرفتن فیگورهایی مختلف نیز استفاده کنید تا عکس هایی منحصر به فرد داشته باشید.

اگر قد کوتاهید

با خط اتو آشتی کنید

اگر دلتان می خواهد در عکس ها قدبلند و کشیده تر به نظر بیایید، می توانید از شلوارهای پاچه گشاد و بلند با خط اتوی مشخص استفاده کنید. اگر پارچه شلوار، طرح راه راه باریک داشته باشد هم، می تواند به باریک و بلند نشان دادن شما کمک کند. دامن های کوتاه با قد روی زانو نیز به این موضوع کمک می کنند.

زیر زانو نپوشید

اگر می خواهید به جای بلوز و دامن، پیراهن به تن کنید مراقب باشید که اندازه قد این لباس، پایین تر از زانوی شما نباشد. فقط یادتان باشد که دامن های چین دار و پف دار، شما را کوتاه تر نشان می دهد.

یکرنگ نباشید

نکته دیگری که افراد کوتاه قد برای ست کردن در آتلیه باید مد نظر قرار دهند، رنگ لباس است. لباس هایی که بالاتنه و پایین تنه آن رنگ هایی متفاوت و روشن دارند، شما را قدبلندتر نشان می دهند. پس از بلوز، شلوار، دامن و کفش یکرنگ استفاده نکنید تا در عکس قدبلندتر به نظر برسید.

راه راه شوید

اگر قد کوتاه هستید لباس طرح دار بپوشید اما مراقب باشید که این طرح ها دارای خطوطی عمودی باشند چون این خطوط، شما را بلندتر و باریک تر نشان می دهد و در نهایت با نگاه کردن عکس خود، احساس رضایت می کنید.

صاف نایستید

در ساده ترین فیگور برای عکس، می توانید به حالت سه رخ بایستید و از بالای شانه ها به دوربین نگاه کنید. نگاه تان را مهربان کنید تا عکسی زیباتر داشته باشید.

دست به چانه شوید

سر را کمی بچرخانید، به دوردست نگاه کنید و دست ها را زیر چانه قرار دهید. این فیگور مناسب عکس های پرتره است و می تواند به یکی از بهترین عکس های شما تبدیل شود.

کمربند ببندید

هنگام حضور در آتلیه می توانید از ترفندهایی هم استفاده کنید تا قد شما در عکس بلندتر به نظر بیاید. از بستن کمربندی باریک همرنگ با دامن یا شلوار گرفته تا انداختن یک شال در اطراف گردن که تا زانو می رسد و روسری که به سمت پایین آویزان باشد، قد شما را بلندتر جلوه می دهد.

ژست بگیرید

به بالا نگاه کنید

روی زمین یا صندلی بنشینید و زانوها را به هم نزدیک کنید طوری که با هم تماس داشته باشند حالا سر را کمی بالا بیاورید و به بالا نگاه کنید تا عکاس از بالای سرتان عکس بگیرد. این ژست، به دلیل زاویه دار بودن عکس بسیار پرطرفدار است.

نیم رخ شوید

در حالت ایستاده کمی به پهلو بچرخید و دست های خود را در جیب عقب شلوار قرار دهید سرتان نیز اگر نیم رخ باشد و مستقیم به دوربین زل نزنید بهتر است. نگاه تان، زاویه دار باشد و سعی کنید پاها را نیز به صورت ضربدری روی هم قرار دهید.

به دیوار تکیه کنید

دیوارهایی با رنگ های مختلف در آتلیه ها یا پوشانده شده توسط کاغذ دیواری نیز می توانند به زیبایی عکس و فیگور شما کمک کنند. به دیوار تکیه دهید، یک پای خود را خم کرده و پاشنه کفش را به دیوار بزنید. دست ها را هم می توانید به سینه بزنید و سر را به دیوار بچسبانید. بهتر است عکاس از بغل عکس بگیرد.

با پاها ضربدر بسازید

در حالت ایستاده می توانید پاها را به صورت ضربدری روی یکدیگر قرار دهید و مطمئن شوید که همه وزن بدن به طور یکسان روی هر جفت پا نیست تا حالتی طبیعی تر داشته باشید. دست به سینه به صورت نیم رخ بایستید و کمی لبخند به لب داشته باشید. این فیگور برای عکس های اسپرت بسیار مناسب است.

کت به دوش شوید

یکی دیگر از فیگورهای مناسب در حالت ایستاده نیز انداختن پیراهن، کت یا کاپشن روی یک شانه و قرار دادن انگشت شست دست دیگر در جیب جلویی شلوار است. می توانید مستقیم به دوربین نگاه کنید، به دوردست یا بالا نگاه کنید. اگر هم شلوار شما جیب ندارد حتی می توانید فقط فیگور آن را بگیرید.

تاریخ: 19 دسامبر 2014
نویسنده: رضا ایرانی

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت