مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » آشپزی » مربای خلال پوست پرتقال
مربای خلال پوست پرتقال

مربای خلال پوست پرتقال

 

مواد لازم:

خلال پوست پرتقال خشک …………….. ۱۰۰ گرم

شکر ……………. یک کیلو

آب پرتقال ……………. ۳ لیوان

توجه : می‌توانید از پوست پرتقال تازه نیز در حدود نیم کیلوگرم استفاده کنید. برای تهیه خلال بخش سفید پوست پرتقال را از آن جدا کرده آن را به صورت نوارهای باریک خلال کنید.

ابتدا خلال‌ها را پاک کنید و بشویید و مدت ۳ ساعت در آب گرم خیس کنید تا تازه و نرم شوند.سپس در این مدت چند بار آب آن‌را عوض کنید. (از این به بعد با خلال تازه هم مثل خلال خشک رفتار می‌کنیم. ) مقداری آب در قابلمه بریزید و روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید.حال خلال‌ها را در آب جوش بریزید و بگذارید چند جوش بزند.سپس خلال‌ها را در آب‌کش بریزید و با آب سرد بشویید. این عمل را برای ۳ تا ۴ بار تکرار کنید تا تلخی خلال‌ها گرفته شود.شکر را با سه لیوان آب پرتقال روی حرارت ملایم بگذارید تا جوش بیاید.حالا بعد از این‌که شکر کاملا حل شد و چند جوش خورد، خلال‌ها را داخل شربت بریزید و بگذارید با حرارت ملایم شربت قوام بیاید. این مربا خوشرنگ و معطر بوده به ادویه دیگری نیاز ندارد

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت