نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » آشپزی » نوشیدنی ها » سرگذشت قهوه اسپرسو و طرز تهیه آن

قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو:

قهوه اسپرسو به قهوه غلیظ با میزان بالای کافیین گفته میشود.

برای تهیه قهوه اسپرسو باید آب نزدیک به نقطه جوش را با فشار از میان دانه های قهوه آسیاب شده عبور داده شوند. ابداع این نوع قهوه اولین بار در ایتالیا و اوایل قرن بیستم انجام شد.

اسپرسو از قهوه معمولی غلیظ تر است و هنگام تهیه آن کفی به رنگ قهوه ای مایل به سرخ روی آن تشکیل می شود. غلظت بالای اسپرسو بدلیل تحت فشار بودن عمل دم کردن آن است و شامل مواد محلول و معلق جامد قهوه است.

کافه ماکیاتو، کاپوچینو، کافه آمریکانو، کافه موکا و کافه لاته براساس قهوه اسپرسو ساخته می شوند. بدلیل میزان بالای کافئین در قهوه اسپرسو، این نوع قهوه معمولا در مقیاس کوچک سرو می شود. بالاترین مقدار کافئین در نوشیدنی های گرم را قهوه اسپرسو دارد.

برای تهیه این نوع قهوه باید دستگاه موکا(قهوه ساز مخصوص)در منزل داشته باشید بهتر است برای سرو از مقدار کم استفاده کنید.برای خوردن قهوه اسپرسو و حس کردن بهتر طعم آن قبلش مقداری آب بنوشید.این نوع قهوه بدون شکر یا با شکلات سرو میشود.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت