نایت ملودی » ورزش » سایر ورزش ها » کشتی » کشتی فرنگی ایران، ترکیه را به زانو درآورد

جام جهانی کشتی فرنگی

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در اولین مسابقه اش در جام جهانی صاحب یک برد سرنوشت ساز شد.

به گزارش ایسنا، رقابتهای جام جهانی کشتی فرنگی در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران آغاز شد که تیم ملی ایران موفق شد ترکیه جدی ترین مدعی صعود از این گروه را شکست دهد تا گام بلندی برای رسیدن به فینال بردارد. ایران در ۴ مسابقه اول کار را تمام کرد تا سه مسابقه دیگر تشریفاتی باشد. سامان عبدولی، عبدالمحمد پاپی، علی محمدی و فرشاد علیزاده چهار برد ایران را بدست آوردند و طالب نعمت پور به سلجوق جبی(قهرمان سابق وزن ۷۴ کیلوگرم جهان) باخت. گیل نیرنگ هم در ۹۶ کیلوگرم به ایلدم باخت و باباجانزاده هم مقابل رضا کایالپ حاضر به ادامه کشتی نشد تا ایران ۴-۳ پیروز شود.

نتایج انفرادی ایران ۴ – ترکیه ۳

۵۵ کیلوگرم: سامان عبدولی ۵ – فاتح اوچونجو ۴ (۰-۳، ۴-۰ و ۱-۱)

عبدولی در وقت دوم یک فیتوی زیبا به نمایش گذاشت.

۶۰ کیلوگرم: عبدالمحمد پاپی ۲ – اریک مولوت ۰

پاپی در هر دو تایم با اجرای فن حریفش را به بیرون تشک انداخت و برنده شد.

۶۶ کیلوگرم: علی محمدی ۴ – آتاکان یوکسل ۰ (۱-۰ و ۳-۰)

در تایم اول حریف ترک نتوانست بر روی محمدی فن اجرا کند. محمدی در وقت دوم با یک فیتوی دیدنی سه امتیاز گرفت تا سومین برد را نصیب ایران کند.

۷۴ کیلوگرم: فرشاد علیزاده ۴ – شرف تفنگ ۰ (۱-۰ و ۳-۰)

علیزاده در تایم دوم با یک سالتوی زیبا سه امتیاز گرفت و کار ترکیه ای ها را تمام کرد.

۸۴ کیلوگرم: طالب نعمت پور ۰ – سلجوق جبی ۳ (۰-۲ و ۰-۱)

۹۶ کیلوگرم: داود گیل نیرنگ ۳- جنک ایلدم ۶ (۲-۰، ۱-۲ و ۰-۴)

۱۲۰ کیلوگرم: بشیر باباجان زاده (کشتی نگرفت) – رضا کایالپ

باباجان زاده در حالی که چند ثانیه از کشتی نگذشته بود حاضر به ادامه مسابقه نشد. باباجانزاده که از رده جوانان تا بزرگسالان چند بار به کایالپ(قهرمان سال ۲۰۱۱ جهان و نفر سوم المپیک) باخته است، وانمود کرد که حالش بد است و مسابقه نداد. این موضوع خنده رضا کایالپ را به همراه داشت.

– حاشیه:

حمزه یرلی کایا قهرمان پرآوازه ترکها که ۵ طلای جهان و المپیک در کارنامه دارد و اخیرا رئیس فدراسیون کشتی ترکیه شده است، از کنار تشک کشتی گیران تیمش را راهنمایی می کرد و یک لحظه آرامش نداشت. او پس از چهارمین باخت تیمش با عصبانیت سالن را ترک کرد.

خطیب سرپرست فدراسیون کشتی از جایگاه ویژه مسابقات را تماشا می کرد.

گروه بندی این رقابت‌ها که با حضور ۱۰ تیم در دو گروه ۵ تیمی برگزار می‌شود به شرح زیر است:

گروه A

روسیه – بلاروس- بلغارستان- کره جنوبی- ارمنستان

گروه B

ترکیه- ایران – قزاقستان- آذربایجان – مجارستان

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت