امروز در نایت ملودی
نایت ملودی » سلامت » سلامت خانواده » آموزش » بهترین سن برای بارداری زنان

یک متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه بهتر است زنان زمان بچه‌دار شدن خود را به تاخیر نیندازند، گفت: بهترین سن برای بارداری زنان سنین ۱۸ تا ۳۵ سال است.

سن برای بارداری

دکتر نجمه فائز اظهار کرد: ۱۸ تا ۳۵ سالگی مناسب‌ترین دوره برای بارداری و مادر شدن است، چرا که احتمال برخی مشکلات در قبل و بعد از این سن، برای مادر و همچنین جنین وجود دارد.

این پزشک متخصص افزود: در حاملگی قبل از ۱۸ سالگی احتمال حاملگی مولار( بچه خوره) در مادر وجود دارد. همچنین در سن بالای ۳۵ سال، احتمال ابتلا به فشار خون بالا، دیابت و همچنین مرگ و میر مادر وجود دارد.

وی گفت: در بررسی و مطالعات انجام شده توسط محققان در ۱۰۰ مورد از افراد مورد آزمایش نشان داده شده که ۸۰ مورد مادران بالای ۳۵ سال با وجود اقدامت درمانی، مشکلاتی برای مادر در حین بارداری ایجاد می‌شود. بنابراین توصیه آن است که زنان در فاصله این سنین باردار شوند.

وی با اشاره به دیگر خطراتی که مادران باردار بالای ۳۵ سال را تهدید می‌کند، یادآوری کرد: احتمال سقط جنین، زایمان زودرس و جنین کوچک‌تر از حد طبیعی و… از جمله مشکلات در مادران بالای سن ۳۵ سال است.

تاریخ: ۰۲ آذر ۱۳۹۳
نویسنده: رضا ایرانی
دسته بندی: آموزش

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت