نایت ملودی » سلامت » سلامت خانواده » سلامت اجتماعی » شیفت کاری شب باعث اضافه وزن می شود

مطالعات قبلی نشان داده اند: افرادی که در شب کار می کنند مستعد اضافه وزن هستند زیرا این افراد در زمانی غذا می خورند که بدنشان از لحاظ بیولوژیکی برای خواب آماده شده است.

اکنون محققان آمریکایی از دانشگاه «کلورادو» می گویند: افرادی که در شیفت شب کار می کنند بدنشان انرژی کمتری می سوزاند و این موضوع باعث اضافه وزن می شود.
اضافه وزن
در این مطالعه محققان دانشگاه «کلورادو» ۱۵ فرد بزرگسال سالم را در عرض شش روز بررسی کردند.

این افراد در دو روز اول از یک برنامه عادی پیروی می کردند بطوریکه شب می خوابیدند و در طول روز بیدار بودند.

سپس این افراد یک برنامه کاری سه روزه در شب را آغاز کردند بطوریکه در طول شب بیدار بودند و روز را می خوابیدند.

دکتر «کنت رایت» که ریاست این مطالعه را بر عهده داشت، می گوید: زمانیکه افراد در شیفت شب کار می کنند، سوخت انرژی روزانه آنها کاهش می یابد و این موضوع می تواند منجر به اضافه وزن شود مگر اینکه مقدار غذای مصرفی خود را کاهش دهند.

محققان متوجه شدند: افرادی در شیفت شب کار می کنند، کل سوخت انرژی آنها در طول روز کاهش می یابد.

تاریخ: 22 نوامبر 2014
نویسنده: رضا ایرانی
دسته بندی: سلامت اجتماعی

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت