امروز در نایت ملودی
نایت ملودی » سلامت » سلامت خانواده » پیشگیری و بیماری ها » یبوست کودکان را چگونه درمان کنیم

نقش اصلاح سبک زندگی در رفع یبوست کودکان بسیار مهم تلقی می‌شود و باید بدانیم که در درمان یبوست اساساً نیاز به مداخلاتی درمانی زیادی وجود ندارد و با برخی تدابیر ساده می‌توان یبوست را برطرف کرد.

یبوست کودکان

روغن مالی شکم و دور ناف در افراد با طبع سرد خود موجب افزایش حرارت و حرکت روده‌ها می‌شود و در رفع یبوست موثر است. همچنین، کاهش مصرف فسدفودها و تنقلات خشک و ورزش و فعالیت‌های ساده مانند پیاده روی و حمام گرم در رفع یبوست موثر است.

از جملۀ علت‌های یبوست در کودکان، مصرف تنقلات شور یا تنقلات چسبنده است که هر دو مورد، در خوراکی‌هایی مانند پفک، چیپس، بیسکویت‌های شور و چوب شور جمع شده‌اند.

ناصر رضایی پور دستیار تخصصی طب سنتی در پیام تندرستی عنوان می‌کند: پس گام نخست در درمان یبوست کودکان، اصلاح رژیم خوراکی آنهاست و مصرف مداوم ملین های تحریکی اصلاً مناسب نیست.

بهترین توصیه‌های خانگی برای رفع یبوست کودکان، افزودن روغن بادام شیرین به غذاهای آنها و همچنین ماساژ آرام و دورانی شکم نوزادان و کودکان با روغن بادام یا زیتون یا کرچک است.

بنابراین چه خوب است که تنقلات مغذی و ارزشمندی چون مغز بادام و مویز و توت و انجیر خشک را جایگزین پاستیل و چیپس و پفک در جیب‌ها و کیف‌های مدرسه کودکان مان کنیم.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت