مرتبط با این مطلب
امروز در نایت ملودی
دانستنی هایی در رابطه با صمیمیت و نزدیکی در ازدواج
دانستنی هایی در رابطه با صمیمیت و نزدیکی در ازدواجراهکارهایی برای از بین بردن حشرات خانگی
راهکارهایی برای از بین بردن حشرات خانگیدانستنی هایی مهم در رابطه با بلوند کردن مو..!
دانستنی هایی مهم در رابطه با بلوند کردن مو..!راهکارهایی برای افزایش سلامت درون..!
راهکارهایی برای افزایش سلامت درون..!آیا بازی شطرنج از ابتلا به آلزایمر جلوگیری می کند؟
آیا بازی شطرنج از ابتلا به آلزایمر جلوگیری می کند؟هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!اگر از ریزش مو رنج می‌برید، برای جلوگیری از ریزش مو، به برخی از داروهای طبیعی نیاز دارید. این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از داروهای خانگی که می‌توانید از آن برای تحریک رشد مو استفاده کنید ارائه می دهد.
راهکارهایی ساده برای دلداری دادن به همسرآموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!
آموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!
با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟
چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!
راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!
مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!
با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!
در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!
از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!
موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شوید
با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شویدآیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟
آیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنید
در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنیدبرای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
برای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
نایت ملودی » اخبار » اقتصاد » قیمت حج عمره ۲ برابر می‌شود

حج

معاون حج عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از افزایش دوبرابری قیمت حج عمره برای سال‌جاری و آینده خبر داد.به گفته غلامرضا رضایی، قیمت تمام شده حج عمره برای زائران این سفر با قیمت‌های دو‌میلیون و ۸۰‌هزار تومان تا دو‌میلیون و نهصد و ۸۰‌هزار تومان خواهد بود.

به گزارش بهار،نوسانات قیمت ارز هزینه سفر را هم صد‌درصد‌گران کرده است و افرادی که پیش از این فیش‌های حج ۵۰۰‌هزار تومانی برای خرید حج عمره خریده بودند در حال حاضر برای این‌که بتوانند سفرحج داشته باشند، باید افزون بر هزینه ثبت‌نام مبالغ جدیدی را نیز به حساب سازمان حج و زیارت واریز کنند یا از این سفر جا بمانند؛ در این صورت است که بسیاری فیش حج را در بازار دلالی به فرد دیگری که توانایی پرداخت مابه‌التفاوت فیش حج خریداری شده را دارد، واگذار می‌کنند و به این ترتیب بازارسیاه فروش فیش حج عمره رونق گرفته است.

غلامرضا رضایی در ادامه گفت: «با توجه به این‌که قیمت ارز افزایش چند برابری داشته وهزینه‌ای که ما از ثبت‌نام‌شدگان می‌گیریم به ریال است اما باید خدمات کشور عربستان از جمله هتل و غذا و همین‌طور پول بلیت پرواز خارجی را به قیمت دلار پرداخت کنیم بنابراین قیمت سفر حج حداقل صد‌درصد‌گران شده است.سال گذشته، ارزی که برای حج به ما تعلق می‌گرفت ارز مرجع با قیمت ۱۲۷۰ تومان بود، اما امسال برای حج عمره ارز دو‌هزار و ششصد‌هزار تومانی مبادله‌ای به ما داده می‌شود و به همین دلیل، قیمت حج عمره تا این حد بالا رفته است و کاری هم از ما ساخته نیست.»رضایی در پاسخ به اینکه قیمت حج تمتع چقدر افزایش خواهد یافت، گفت: «هنوز در مورد قیمت حج تمتع تصمیم‌گیری نشده است اما با توجه به بالا رفتن قیمت دلار بالا رفتن قیمت حج تمتع هم دور از انتظار نیست.»

علاوه بر قیمت حج عمره قیمت حج دانشجویی نیز افزایش یافته است.محمد زارع، دبیر سفر عمره دانشگاهیان در این باره با اشاره به تعرفه‌های اعلام شده برای عمره دانشگاهی امسال گفت:«دانشجویانی که در فاصله زمانی سوم فروردین تا هشتم فروردین اعزام می‌شوند، باید مبلغ دو‌میلیون و ۱۸۴‌هزار و ۴۰۰ تومان بپردازند.»به گفته او: «همچنین دانشجویانی که از هشتم فروردین به بعد اعزام می‌شوند، باید دو میلیون و ۱۱۶‌هزار و ۸۰۰ تومان واریز کنند.به گفته زارع، هزینه عمره دانشگاهیان براساس ایستگاه‌های پروازی مختلف کمی متغیر خواهد بود، طوری که در ایستگاه پروازی مشهد و تبریز، به دلیل دور بودن ۱۰۰‌هزار تومان به هزینه‌های ذکر شده اضافه می‌شود.او اولین گروه اعزامی را دانشجویان متاهل و پس از آن دانشجویان مجرد پسر عنوان کرد.

تکمیلی: قیمت عمره مفرده افزایش پیدا نکرده است

معاون حج سازمان حج و زیارت با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر افزایش دو برابری شدن قیمت عمره مفرده گفت: قیمت عمره مفرده به هیچ وجه افزایش پیدا نکرده است.

غلامرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: با توجه به گزارش بعضی از سایت‌ها که گفته‌اند قیمت حج عمره افزایش پیدا کرده است باید گفت که قیمت ثبت‌نام حج عمره به هیچ وجه افزایش پیدا نکرده است و همان قیمت دور اول ثبت‌نام است.

وی گفت: از امروز دور دوم ثبت‌نام حج عمره در سراسر استان‌های کشور آغاز شده است و ثبت‌نام نیز در استان‌های تهران، قم، کرج و قزوین نیز فردا انجام می‌شود.

معاون حج سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در قیمت ثبت‌نام حج عمره هیچ تغییری صورت نگرفته است ادامه داد: اگر سال پیش هزینه اسکان ۲۰۰ دلار بود امسال نیز همان ۲۰۰ دلار است و تفاوت قیمت در نرخ ارز سال گذشته نسبت به سال جاری است. به این معنی که سال گذشته با نرخ ارز مرجع و امسال با نرخ ارز مبادله‌ای هزینه اسکان زائران پرداخت می‌شود.

به گفته رضایی قیمت نرخ ارز در مسکن تدارکات و تغذیه و حمل‌ونقل تأثیر می‌گذارد.

معاون حج سازمان حج و زیارت افزود: در قیمت مسکن و تدارکات تغذیه در سال جاری تغییری پیدا نکرده است و فقط در حوزه حمل‌ونقل در خصوص هواپیما افزایش قیمت نامحسوسی داشته‌ایم. اما اثر تغییر قیمت‌ها همان نرخ ارز سال گذشته نسبت به سال جاری است.

رضایی با بیان اینکه ثبت‌نام دور دوم زائران عمره مفرده استانهای تهران، قم، کرج و قزوین فردا انجام می‌شود گفت: با توجه به طرح توسعه مکه و مدینه کسانی که از توان جسمی کمتری برخوردار هستند به دلیل ساخت‌وسازها ثبت‌نام خود را به سال آینده موکول کنند.

رضایی تصریح کرد: به دلیل ساخت‌وسازها و آلودگی صوتی و گردوخاک ناشی از فعالیت‌های عمرانی ممکن است در افراد کهنسال تأثیرگذار باشد.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت