امروز در نایت ملودی
نایت ملودی » سفر وگردشگری » کشف ظروف باستانی متعلق به هزار اول قبل از میلاد در باشت

به گزارش خبرنگار مهر، محمود باقری صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این ظروف باستانی در هنگام کندن قبری در یکی از قبرستانهای شهرستان باشت کشف شد.

fvbg

وی بیان کرد: یکی از این ظروف به صورت آشپزخانه‌ای و دیگری کاسه‌ ای با تزئین ته دکمه‌ای است.

باقری اظهار داشت: این ظروف به شکل خمره‌ای و به رنگ نارنجی است و کارشناسان قدمت این ظروف را مربوط به هزاره اول قبل از میلاد می دانند.

وی بیان داشت: هم‌اکنون کارشناسان در حال بررسی جزئیات این مکان باستانی هستند.

باقری همچنین از تعیین حریم ۱۳ محوطه تاریخی استان خبرداد و گفت: تعیین حریم قله های تاریخی استان شامل قلعه دیشموک، ملاقباد، آرو و سایر قلعه های تاریخی نیز در دست انجام است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همچنین گفت: پرونده ثبت ملی ۱۰ اثر تاریخی کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: پرونده دو اثر تاریخی شامل نقش برجسته تنگ سولک بهمئی و بافت تاریخی بلاد شاپوردهدشت نیز برای ثبت جهانی ارسال شده است که با ثبت این آثار زمینه برای ثبت جهانی سایر آثار تاریخی نیز فراهم می شود.

باقری بیان کرد: کاوش دو سایت تاریخی تپه “دهوه” در گچساران برای کمک به مورخان و شناسایی گذشته این منطقه در برنامه قرار دارد.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت