مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » آشپزی » طرز تهیه شیرینی نان قندی
شیرینی نان قندی

طرز تهیه شیرینی نان قندی

مـواد لازم :

نیم کیلو آرد

۲۵۰ گرم پودر قند

۲۵۰ گرم روغن جامد

۱ قاشق چایخوری پودر هل

۱ قاشق چایخوری پکینگ پودر

خشخاش به مقدار لازم

روغن جامد را با پودر هل با دست مالش دهید تا کاملا صاف و یکدست شود. حال باید پودر شکر را کم کم به روغن و هل اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا زمانیکه پودرشکر کاملا صاف و یکدست شود حال آرد را کم کم به مایه اضافه کنید و بعد خوب ورز دهید.خمیر نان قندی آماده شده را به صورت گلوله درآورده و در کیسه فریزر بگذارید و روی آنرا بپوشانید و به مدت ۴ ساعت بگذارید بماند.

بعد از ۴ ساعت دوباره کمی خمیر نان قندی را ورز دهید و به اندازه یک فندق از خمیر را برداشته ودر دست گرد کنید سپس در خشخاش بزنید.بعد از آماده شدن در سینی فر چیده و در فر که از ۲۰ دقیقه قبل روشن کرده اید روی حرارت متوسط و در طبقه وسط بگذارید تا زیر شیرینی ها طلایی شوند.

برای تزیین روی شیرینی ها نان قندی میتوانید از پودر پسته هم استفاده کنید ولی در شیرینی های نان قندی سنتی قزوین از خشخاش استفاده می کنند.پس از سرد شدن نان قندی را در دیس شیرینی بچینید و از مهمانانتان با شیرینی خانگی پذیرایی کنید

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت