مرتبط با این مطلب
امروز در نایت ملودی
نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » آشپزی » دستور پخت باقلوای قزوین
باقلوا

دستور پخت باقلوا

 

مـواد لازم :

مواد لازم برای تهیه خمیر باقلوا

۱ قاشق غذاخوری گلاب

۲ قاشق غذاخوری آب گرم

۱ قاشق سوپ خوری روغن جامد آب شده

۱ پیمانه آرد الک شده

مواد لازم برای داخل باقلوا

۵ پیمانه پودر بادام

۳ پیمانه پودر پسته

۵ پیمانه پودر قند

۳ قاشق غذاخوری زعفران حل شده

۱ قاشق غذاخوری پودر هل

مواد لازم برای تهیه شربت باقلوا

۱ پیمانه آب

۱ پیمانه شکر

۲ قاشق غذاخوری گلاب

مواد لازم برای تهیه شربت باقلوا را با هم مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شربت باقلوا قوام بیاید.حال پودرقند و هل را مخلوط کرده و نیمی از پودر بادام را با زعفران مخلوط کنید. پودر قند مخلوط شده با هل را با پودر پسته، پودر بادام سفید و پودر بادام که قبلا با زعفران مخلوط کرده اید مخلوط کنید.
آب گرم و روغن جامد و گلاب را مخلوط کرده و آرد الک شده را کم کم اضافه کرده و خمیر را ورز دهید تا نرم و لطیف شود سپس در کیسه فریزری گذاشته و حدود دو ساعت در دمای محیط بگذارید بماند.

فر را با حرارت ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم نمائید و با وردنه باز کنید تا به صورت خمیر کاملا نازک در بیاید.تابه پخت باقلوا را با کمی روغن مایع چرب کرده و خمیر نازک را کف تابه بیاندازید و قند و پودر بادام زعفرانی را روی خمیر ریخته و آن را با گوشت کوب خوب بکوبید تا سطح آن کاملا صاف شود. سپس روی آن قند و پودر بادام سفید را ریخته و خوب بکوبید و روی آن قند و پودر پسته را بریزید و مجددا خوب بکوبید، برای اینکه لایه ها از هم جدا نشوند باید مواد داخل باقلوا را بعد از پهن کردن خوب بکوبید. روی پودر پسته را با گلاب مرطوب کرده و خمیر نازک را که آماده کرده بودید روی آن پهن کنید.
با پشت چاقو خمیر روی باقلوا را به شکل لوزی برش بزنید. باقلوا را حدود ۳۵ دقیقه داخل فر گذاشته تا طلایی شود. باقلوا را از فر در آورده و روی آن شربت قوام آورده و سرد شده است را بریزید حتما باید شربت سرد شده باشد تا باقلوا خمیر نشود. بعد از اینکه باقلوا کاملا سرد شد آن را به شکل لوزی برش دهید و روی باقلواها را با خلال پسته تزئین کنید.

نکته:

این باقلوا در شهر قزوین و برای ایام نوروز در خانه پخته می شود.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت