نایت ملودی » سلامت » دهان و دندان » محافظت دندان با بزاق

درصد بزاق حاوی مایعی لزج به نام ‘Mucus’ است. این مایع حاوی ترکیباتی است که دندان ها را در برابر باکتری های ایجاد کننده حفره دندان محافظت می کند. این باکتری ها استرپتوکوکوس موتانس نام دارند.
دندان
در ادامه تحقیقات آمده است که بزاق نقش دفاعی مهمی در برابر پاتوژن ها دارند و سیستم میکروبیوم بدن را سالم نگه می دارند.

بزاق باکتری های مخرب را از بین نمی برد؛ بلکه آنان را در مخاط دهان به حالت تعلیق نگه می دارد تا از تشکیل بیوفیلم روی دندان ها جلوگیری شود. بیوفیلم به اجتماع متراکم میکروب ها گفته می شود که روی سطوح مختلف رشد می کنند.

نتایج این تحقیقات در توسعه روش های های جدید جلوگیری از پوسیدگی دندان بسیار موثر است.

نتایج این تحقیقات در نشریه Environmental Microbiology منتشر شده است.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت