امروز در نایت ملودی
نایت ملودی » سلامت » سلامت خانواده » پیشگیری و بیماری ها » میگرن را با اسپری بینی درمان کنید

محققان دانشگاه های روزمن و یوتای آمریکا موفق به ابداع اسپری بینی برای درمان میگرن شدند که می تواند گزینه درمانی جدیدی برای مبتلایان به این بیماری باشد.

میگرن

محققان آمریکایی متوجه شدند که داروی «پروکلرپرازین» که اکنون به صورت قرص و تزریق برای درمان تهوع و استفراغ استفاده می شود، اسپری آن در بینی تاثیر سریعتری در تسکین افراد مبتلا به میگرن دارد.

حدود هشت میلیون نفر در انگلیس از حملات میگرن که موجب بروز اختلالات بینایی، سرگیجه، تهوع و حساسیت به نور و صدا می شود، رنج می برند.

برخی اوقات میگرن آنقدر شدید است که فرد را از کار کردن و انجام فعالیت های معمول باز می دارد.

در حال حاضر داروهایی به نام «تریپتان» (triptans) برای درمان میگرن استفاده می شود، امابیش از یک سوم افراد مبتلا به میگرن به این دارو واکنش نشان نمی دهند و به عوارض جانبی آن مبتلا می شوند.

محققان دانشگاه «روزمن» (Roseman) و دانشگاه «یوتا» آمریکا در مطالعاتی متوجه شدند که داروی پروکلرپرازین نسبت به سایر داروها برای تسکین درد بهتر است.

آنها همچنین معتقدند که مدل افشانه ای این دارو تاثیر سریعتری نسبت به مصرف قرص دارد و بیماران نیز در استفاده از آن راحت تر هستند.

محققان می گویند: عوارض جانبی ناشی از استفاده از اسپری بینی معمولا کمتر از سایر داروها است و احتمال کارایی و موثر بودن آن بیشتر است.

اسپری بینی پروکلرپرازین این پتانسیل را دارد که به عنوان یک گزینه مفید اضافی برای داروهای موجود بکار رود؛ با این وجود این محصول هنوز در مراحل ابتدایی ساخت خود قرار دارد.

این اسپری بینی هنوز در مراحل اولیه ساخت قرار دارد و در گام بعدی قرار است که بی خطری و تاثیر این اسپری در مطالعات بر روی موش ها بررسی شود.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت