انواع تخته گوشت

انواع تخته گوشت

 

تخته‌ گوشت‌های چوبی در مدل‌ها، اندازه‌ها و وزن‌های مختلف موجودند. اما کدام تخته گوشت بهتر است در اینجا تمام موارد ان مورد بررسی قرار گرفته است و میتوانید بهترین تخته گوشت را انتخاب کنید.

تخته‌های چوبی را نمی‌توان داخل ماشین‌ظرفشویی گذاشت و باید به طور منظم با روغن مخصوص چرب کرد تا سطح آن‌ها بسته و نسبت به باکتری‌ها مقاوم شوند.تخته‌ گوشت‌های چوبی را هر ماه با موم، روغن بادام، روغن نارگیل یا روغن گردو چرب کنید.مقداری  روغن را با یک دستمال تمیز روی تخته بمالید و مقدار اضافی آن را پاک کنید.

 

  • تخته‌گوشت‌های سنگی و شیشه‌ای

از بین تمام تخته‌ گوشت‌ها، نوع شیشه‌ای کم‌ترین تخلخل را داشته و در برابر آلودگی غیرقابل نفوذ است.

تخته‌ گوشت‌ها یی با شیشه‌های مقاوم ترک نمی‌خورند و نمی‌شکنند و در برابر حرارت مقاوم بوده و لکه و بوی غذا را به خود نمی‌گیرند.

تخته‌ گوشت‌های سنگی نیز خصوصیات مشابه به شیشه ای دارند و راحت تمیز می‌شوند. اما مانند نوع شیشه‌ای سطح آن‌ها فوق‌العاده لغزنده بوده، کار برش سخت خواهد بود یعنی چاقو لیز خورده و زودتر کند می‌شود.

  • تخته‌گوشت‌های پلاستیکی

تخته‌ گوشت‌های پلاستیکی، قابل شستشو با ماشین‌های ظرفشویی بوده و برخلاف تخته‌های چوبی می‌توان آن‌ها را داخل آب داغ و صابون گذاشت.با آن که تخته‌های پلاستیکی چاقو را کند می‌کنند، نیازی به چرب کردن ندارند.

بعضی از آن‌ها فاقد پد چسبناک در قسمت پشت هستند. این پدها کمک می‌کنند تخته در جای خود ثابت بماند.

تخته‌ گوشت‌های پلاستیکی گاهی دارای ست رنگی مخصوصند که هر رنگ کاربرد و نوع استفاده از آن را مشخص می‌کند. مثلا آبی برای گوشت قرمز، زرد برای مرغ و ماهی و سبز برای سبزیجات است. با این سیستم میزان آلودگی حاصل از یک تخته‌گوشت برای تمام مصارف کاهش می‌یابد.

جا دادن و تمیز کردن نوع پلاستیکی نرم، راحت‌تر است. در مورد این نوع تخته‌های برش از مایع سفیدکننده استفاده نکنید.

  • انتخاب تخته‌گوشت مناسب
  1. هنگام انتخاب تخته‌گوشت چند نکته را به خاطر بسپارید:
  2. با توجه به میزان آشپزی چه مقدار می‌خواهید هزینه کنید؟
  3. روی اپن چقدر جا برای کار با تخته دارید و آیا سینک شما برای شستشو کامل تخته جا دارد؟
  4. آیا وقت کافی برای طرز نگه‌داری از تخته‌های چوبی (از جمله روغن زدن) را دارید؟
  5. آیا تخته گوشت در معرض دید بوده و می‌خواهید زیبا و حالت دکوری نیز داشته باشد؟ یا در صورت عدم استفاده داخل کشو یا کابینت قرار می‌گیرد؟

 

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت