نایت ملودی » خانواده » روابط عاطفی » آیین همسرداری » با افراد وسواسی چگونه رفتار کنیم؟

obsession-with-how-people-behave

یک روانپزشک با اشاره به اینکه زمینه‌های ژنتیکی از مهم‌ترین عوامل ابتلا به وسواس هستند، بیان کرد: احتمال ابتلا به وسواس در زمان های بحرانی زندگی بیشتر است و در این میان کاهش سطح توقعات و فراهم کردن محیطی مناسب و شاد از وظایف خانواده بیمار است.

دکتر رضا دانشمند گفت: رفتارهای وسواس گونه افراد اغلب بیماری محسوب نمی‌شود، اما در صورت مشاهده بیش از معمول اینگونه رفتارها، باید به پزشک مراجعه شود. وی خاطرنشان کرد: شرمندگی از بیان رفتارهای وسواس‌گونه و ترس از مورد تمسخر واقع شدن توسط دیگران، موجب مراجعه دیرهنگام افراد به پزشک می‌شود.

دانشمند با اشاره به اینکه احتمال شدت بیماری افراد مبتلا به وسواس در یک زمان خاص وجود دارد، تصریح کرد: احتمال ابتلا به وسواس در زمانی که افراد در دوره‌های بحرانی زندگی یا در شرایطی که دچار استرس‌های مختلف هستند بیشتر است. بنابراین برخی از بیماران ممکن است تنها یک بار به وسواس مبتلا شوند.

این روانپزشک یادآورشد: رفتارهای بیماران مبتلا به وسواس ارادی نیست، بنابراین اطرافیان نباید آنان را سرزنش کنند. وی با تاکید بر اینکه تربیت نادرست هیچ نقشی در ابتلا به وسواس ندارد، گفت: والدین مبتلا به وسواس نگران انتقال رفتارهای وسواس گونه به کودکان خود نباشند.

دانشمند با اشاره به اینکه زمینه‌های ژنتیکی از مهم‌ترین عوامل ابتلا به وسواس است، اظهار کرد: افرادی که دچار زمینه‌های ژنتیکی این بیماری هستند، هنگام دچار شدن به استرس‌های محیطی مختلف به این بیماری مبتلا می‌شوند. وی درباره علائم ابتلا به وسواس خاطرنشان کرد: اختلال خواب، کاهش اشتها، گوشه گیری، واکنش‌های عاطفی نسبت به اتفاقات جزئی، انجام بیش از حد معمول هرکار و پرسش‌های مکرر در خصوص جزییات از علائم ابتلا به وسواس است.

این روانپزشک در پایان درباره نقش خانواده و اطرافیان بیمار یادآور شد: کاهش سطح توقعات، عدم مقایسه روزانه وضعیت بیمار با روزهای قبلی، فراهم کردن محیطی مناسب و شاد از وظایف خانواده بیمار است.

تاریخ: ۱۸ آبان ۱۳۹۳
نویسنده: رضا ایرانی

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت