مرتبط با این مطلب
امروز در نایت ملودی
هویج پلو

طرز تهیه هویج پلو

مواد لازم:

برنج                                                            ۳ پیمانه

هویج خلال شده یا رنده شده                           نیم کیلو

شکر                                                           نیم پیمانه

خلال پسته                                                  ۴ الی ۵ قاشق

روغن و نمک                                                به میزان لازم

ابتدا برنج را بجوشانید و آبکش کنید.۳ الی ۴ قاشق روغن در یک تابه روی آتش ملایم داغ کنید و هویج را ۸ تا ۱۰ دقیقه در آن تفت بدهید.شکر را با نیم پیمانه آب روی هویج بریزید و ۱۰ دقیقه بجوشانید ، سپس بردارید.نیم پیمانه آب روغن در دیگ داغ کنید و چند کفگیر برنج روی آب روغن بریزید.سپس هویج را با قاشق سوراخ دار از شربت شکر بگیرید و لابلای برنج پخش کنید.پس از ۱۰ الی ۱۲ دقیقه که برنج دم کشید شعله را کم کنید ، شربت شکر باقیمانده را با ۴ الی ۵ قاشق روغن داغ کنید و روی برنج بریزید و سپس دم کنی را روی دیگ قرار دهید.

به واسطه ی رسوب شیره شکر ، احتمال سوختن ته دیگ این پلو زیاد است ، بنابراین باید آتش آن کم باشد و زودتر از پلوهای بدون شیرینی برداشته شود.حدود ۴۵ دقیقه برای دم کشیدن این پلو کافی است.

نکته :

هنگام کشیدن این پلو ، خلال پسته را در ۲ الی ۳ قاشق روغن روی شعله ی ملایم حدود سه دقیقه تفت بدهید و دیس پلو را با آن آرایش کنید.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت