نایت ملودی » سلامت » ترس از رابطه زناشویی را چگونه درمان کنیم

«برای دختر من به تازگی خواستگار آمده اما دخترم گفت که تمایلی به ازدواج ندارد. وقتی خصوصی با او صحبت کردم گفت از رابطه زناشویی وحشت دارم. من به‌عنوان مادر چه کمکی می‌توانم به او بکنم؟»

رابطه زناشویی

رابطه زناشویی

این ترس البته موضوع نادر و دور از ذهنی نیست. دلایل مختلفی را برای این نگرانی می‌توان ذکر کرد که جای طرح آن در این پاسخ نیست ولی عمده‌ترین دلیلش عدم شناخت جنس مخالف و عدم شناخت نفس رابطه زناشویی است، یعنی اینکه ممکن است به دلایلی دخترخانم شما از جنس مخالف می‌ترسد و یا به علت مطالبی که از این و آن و یا احیاناً در کتب و مجلات خوانده است این رابطه را یک رابطه ناعادلانه و تهاجمی‌ و حتی وحشیانه می‌داند البته دلایل دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد. مادر باید به‌صورت خصوصی‌تر دلیل یا دلایل اصلی عدم ازدواج دختر خود را جویا شده و در یک جو صمیمانه بیشتر با روحیات و خصوصیات شخصیتی و اخلاقی دختر خود آشنا شود و با کمک یکدیگر تجارب زندگی قبلی دخترش و نیز رابطه پدر و مادر با او و روابط خانوادگی که او با دیگر اعضای خانواده و فامیل داشته مورد بررسی قرار دهند. ممکن است در این بررسی‌ها مشخص گردد که علت زیربنایی مهمی ‌در کار نبوده و دختر ایشان صرفا به خاطر عدم اطلاعات کافی از یک رابطه زناشویی از این کار امتناع می‌ورزد که در این صورت مادر و دختر می‌توانند به اتفاق به مشاور تربیتی و جنسی مراجعه و با مشورت ایشان ضمن بالا بردن اطلاعات جنسی و شئونات زندگی زناشویی کم‌کم زمینه پذیرش و زدودن ترس از رابطه زناشویی در دختر خود را فراهم نمایند.

قبل از این زمینه‌چینی‌ها مادر و پدر به هیچ وجه نباید با زور و تحمیل از دختر خود بخواهند که به ازدواج تن در دهد چون در این صورت ممکن است بعد از ازدواج نه تنها مشکل فوق حل نگردد بلکه به دامنه مشکلات فرزندشان افزوده شود.

 

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت