امروز در نایت ملودی
آشنایی با خواص و فواید استفاده از روغن گل پامچال
آشنایی با خواص و فواید استفاده از روغن گل پامچالمانند روزهای اول زندگی عاشقانه زندگی کنید..!
مانند روزهای اول زندگی عاشقانه زندگی کنید..!به چه دلیل قبل از عادت ماهانه صورت جوش میزند؟
به چه دلیل قبل از عادت ماهانه صورت جوش میزند؟همسرگزيني اينترنتی به ریسکش نمی ارزد..!
همسرگزینی اینترنتی به ریسکش نمی ارزد..!در استفاده از ظروف استیل این نکات را در نظر داشته باشید
در استفاده از ظروف استیل این نکات را در نظر داشته باشیداین موارد را از نامزد خود مخفی نکنید..!
این موارد را از نامزد خود مخفی نکنید..!عواملی که سبب بی خوابی و کم خوابی در افراد می شود..!
عواملی که سبب بی خوابی و کم خوابی در افراد می شود..!چگونه درد واکسن نوزادم را کاهش دهم؟
چگونه درد واکسن نوزادم را کاهش دهم؟راهکارهایی برای آموزش صبر به کودکان..!
راهکارهایی برای آموزش صبر به کودکان..!راهکارهایی برای از بین بردن ترس از فراز و فرود هواپیما
راهکارهایی برای از بین بردن ترس از فراز و فرود هواپیماانجام اپیلاسیون در دوران بارداری مجاز است؟
انجام اپیلاسیون در دوران بارداری مجاز است؟آشنایی با مراحل پاکسازی و زیباسازی پوست
آشنایی با مراحل پاکسازی و زیباسازی پوستآموزش روشهایی برای تمیز کردن و نگهداری یخچال
آموزش روشهایی برای تمیز کردن و نگهداری یخچالآشنایی با ورزشهایی که به زانوهایتان فشار وارد می کند..!
آشنایی با ورزشهایی که به زانوهایتان فشار وارد می کند..!راهکارهایی برای اینکه دست از قضاوت دیگران بردارید
راهکارهایی برای اینکه دست از قضاوت دیگران برداریدبه کمک اصول فنگ شویی در فضای منزلتان تعادل برقرار کنید
به کمک اصول فنگ شویی در فضای منزلتان تعادل برقرار کنیدمضرات دوچرخه سواری استقامتی برای سالمندان
مضرات دوچرخه سواری استقامتی برای سالمندانراهکارهای خانگی برای درمان اضطراب و استرس
راهکارهای خانگی برای درمان اضطراب و استرسآشنایی با راهکارهایی برای مقابله با انرژی های منفی
آشنایی با راهکارهایی برای مقابله با انرژی های منفیبرای کاهش نفخ شکم چه ورزشهایی انجام دهیم؟
برای کاهش نفخ شکم چه ورزشهایی انجام دهیم؟
نایت ملودی » سفر وگردشگری » آنچه باید در پروسه برندسازی گردشگری بدانیم

ارتباطات بازاریابی می‌تواند ابزار بسیار مناسبی برای فروش سفر‌های تفریحی و سایر محصولات و خدمات باشد، اما برای تغییر قواعد بنیادی فرهنگی، مانند تصویر ذهنی ملی کارساز نیست.
تصویر ذهنی کشور با ارتباطات ساخته نمی‌شود و تغییری هم نمی‌یابد. مدیریت تصویر ذهنی کشور، تبلیغات و طراحی یا روابط عمومی نیست، اما این تکنیک‌ها در ترویج آنچه یک کشور می‌سازد و انجام می‌دهد (مانند جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی، شرکت‌ها و محصولات و خدمات آنها، موسیقی و هنر و سایر محصولات فرهنگی کشور، ورزش، مردم و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال در کشور)، ضروری است. کیفیت و چگونگی بازاریابی ذی‌نفعان و هماهنگی میان پیام‌های مختلف ارسالی آنها درباره کشور به جهانیان، عوامل مهمی در ایجاد شهرت آن کشور به‌شمار می‌روند؛ البته تبلیغات مناسب، اغلب نقش عمده‌ای در ایجاد برندهای مثبت گردشگری که امروزه بسیاری از کشورها از آن بهره‌مند هستند، ایفا می‌کنند. اما یک برند خوب مقصد به‌هیچ‌وجه با شهرت ملی مثبت و همه‌جانبه‌ای که توجه، احترام، روابط حسنه و تجارت‌های پرسود را در هر جنبه‌ای از همکاری‌های بین‌المللی کشور برمی‌انگیزد، یکسان نیست. واقعیت این است که هیچ ذی‌نفعی در سطح ملی اعم از سازمان گردشگری، دفتر ترویج سرمایه‌گذاری، بخش خصوصی، جامعه مدنی، صادرکنندگان، دولت مرکزی و از این قبیل واجد تمام عوامل اثرگذار نیست، پس لازم است که این واحدها با یکدیگر همکاری داشته باشند. این امر به‌خصوص درمورد کشورهای کوچک‌تری صادق است که به لطف گسترش سریع جهانی شدن، هر روز خود را در رقابت با کشورهای دارای منابع عظیم‌تر می‌بینند. برای کشور کوچکی که می‌خواهد در این بازار عظیم جهانی، از هر فرصتی برای رساندن صدای خود به گوش جهانیان استفاده کند، ضروری است که با تمام قوا عمل کرده و در هر کاری که انجام می‌دهد، هر حرفی که می‌زند و هر آنچه می‌سازد، به نوعی باشد که همان داستان اولیه، ارزش‌ها، شخصیت و لحن صدا تقویت شود. تنها زمانی یک کشور می‌تواند بر شهرت و اعتبار خود اثر بگذارد و از این تاثیر نفع ببرد که بیاموزد چگونه خودش باشد.

medical-tourism

هویت رقابتی
نظریه هویت رقابتی از نحوه طبیعی شکل‌گیری تصویر ذهنی کشور الگو می‌گیرد. بیشتر کشورها در ۶ حوزه اصلی کاری با دیگر کشورهای جهان همکاری می‌کنند و به این شکل تصویر ذهنی کشور خود را به وجود می‌آورند (البته این امر بیشتر به‌طور تصادفی است تا با طرح و برنامه قبلی):
۱٫ ترویج گردشگری در کشور و تجارب دسته‌اول مردم از بازدید کشور به عنوان گردشگر یا مسافر تجاری.
۲٫ اگر محصولات و خدمات صادراتی آنها محل ساخت مشخصی داشته باشند، به‌عنوان سفیران قدرتمندی برای هر کشور و منطقه‌ای به حساب می‌آیند.
۳٫ تصمیمات و سیاست داخلی که مستقیما بر «مخاطب» تاثیر دارد همچنین سیاست داخلی که در رسانه‌های بین‌المللی نقل می‌شود.
۴٫ برای مخاطبان تجاری، نحوه جذب سرمایه‌گذاری و به‌کارگیری کارآفرینان، کارگران، محققان و دانشجویان خارجی حائز اهمیت است.
۵٫ ازطریق تبادل فرهنگی، صادرات فرهنگی و ورزش.
۶٫ مردم آن کشور سیاستمداران، رسانه‌ها و ستاره‌های ورزشی و جامعه به‌طور کلی، نحوه رفتار آنها در خارج از کشور و نحوه برخوردشان با کسانی که از کشورشان دیدن می‌کنند.
این کانال‌های «طبیعی» تاثیرگذار، در ارتباطات یا معرفی کشور می‌توانند در قالب راس‌های یک شش ضلعی نشان داده شوند.

چرا گردشگری اهمیت دارد؟
کسب‌وکار اصلی هیات گردشگری، فروش تعطیلات (به عنوان محصول) است. تا زمانی که این هیات تخصص بازاریابی، منابع و صبر کافی دارد، بازاریابی مقصد در مقایسه با پیچیدگی‌های تصویر ذهنی ملی، ‌کاری نسبتا ساده‌تر است و هیات گردشگری می‌تواند تا حد زیادی از افزایش شمار گردشگران ورودی مطمئن باشد.
با این حال گردشگری، تاثیرات ثانویه کمتر شناخته‌شده‌ای نیز دارد که آن را تبدیل به یکی از اندک ابزارهایی کرده که به وسیله آن می‌توان «تصویر ذهنی کلی برند» یک کشور را تقویت کرد.
بدیهی است که تجربه خوشایند گذراندن تعطیلات در یک کشور، این قدرت را دارد که «تصویر ذهنی برند» آن کشور را به سرعت و حتی برای همیشه در ذهن گردشگر تغییر دهد. اغلب مردم وقتی از کشوری بازدید می‌کنند، تعصبات و پیش‌داوری‌های ذهنی خود را در مورد آن کشور کنار می‌گذارند. این عامل بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که مردم در مورد تعطیلات خود با دیگران صحبت می‌کنند. اگر تعداد افراد بازدید کننده از آن کشور- به‌خصوص گروه‌های جمعیتی بانفوذ- به اندازه کافی باشد، ‌به مرور زمان تبلیغات شفاهی می‌تواند موجب بهبود قابل توجهی در تصویر ذهنی بین‌المللی کشور شود. البته این چرخه‌ای مطلوب است؛ هر چه تصویر ذهنی بهتر باشد، مردم بیشتری برای دیدن آن کشور تمایل پیدا می‌کنند.
در نتیجه که بازاریابی مقصد علاوه‌بر هدف اولیه‌اش، یعنی تشویق گردشگران به بازدید از کشور، می‌تواند نقش ثانویه‌ مهمی ایفا کند و آن کمک به گردشگران برای ساخت داستانی قانع‌کننده از سفرشان به آن کشور است. این امر قدرت بازدیدکننده به‌عنوان «نماینده تبلیغاتی» یا مدافع غیررسمی برند کشور را در زمان بازگشت به خانه افزایش می‌دهد. «داستان برند» به وسیله بازدیدکنندگانی که از سفر خود رضایت داشته‌اند و بازدیدکنندگان بالقوه منتقل می‌شود و در نهایت به عاملی قدرتمند در فعالیت‌های گسترده بازاریابی اجتماعی تبدیل می‌شود. به یاد داشته باشید هنگام ارسال پیام‌های بازاریابی، تنها با مخاطب مستقیم خود ارتباط برقرار نکرده‌اید، بلکه داستانی را ساخته و بازگو می‌کنید که اگر به اندازه کافی مناسب باشد، می‌تواند وارد بازار شده و برای مدت طولانی دهان به دهان چرخیده و به تقویت برند بپردازد و فروش را افزایش دهد.
منبع: راهنمای برندسازی مقصدهای گردشگری/
انتشارات سازمان جهانی جهانگردی

تاریخ: ۰۵ آبان ۱۳۹۳
نویسنده: رضا ایرانی
دسته بندی: سفر وگردشگری

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت