نایت ملودی » اخبار » اقتصاد » قیمت ها » قیمت خودرو » قیمت انواع خودرو در بازار ایران

قیمت خودرو

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به خودروسازان هشدار داد در صورتی که نسبت به کاهش قیمت‌های رسمی محصولات خود اقدام نکنند با‌ آن‌ها برخورد خواهد شد.

سیدمحمد جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه برخلاف وعده‌های داده شده برای کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد، خودروسازان قیمت محصولات خود را به طور میانگین ۵۰ درصد افزایش و به قیمت‌های بازار رسانده بودند.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت‌های جدید خودروسازان تنها پنج درصد زیر قیمت بازار تعیین شده است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که در مصوبه جدید قیمت‌گذاری قید شده که قیمت تجاری خودروها باید حدفاصل قیمت محاسباتی و بازار تعیین شود و مطمئنا این حدفاصل نباید تنها پنج درصد زیر قیمت بازار باشد.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ادامه داد: پیش از این بارها هشدار داده بودیم که اختیار قیمت‌گذاری خودرو نباید به خودروسازان واگذار شود اما متاسفانه در مصوبه جدید این اتفاق افتاد. برخی خودروسازان با آگاهی از این مصوبه از چند هفته پیش عرضه خودرو را متوقف کردند تا با رشد بیش از حد و غیرواقعی قیمت‌ها در بازار آزاد بتوانند نرخ رسمی محصولات خود را در حاشیه بازار تعیین کنند.

وی افزود: برخی خودروسازان با این نحوه تعیین قیمت نشان دادند که به هیچ وجه به حقوق مصرف‌کنندگان احترام نگذاشته و تنها به فکر کسب سودهای بالا و غیرواقعی هستند.

جعفری با بیان اینکه در صورتیکه خودروسازان قیمت‌های جدید را کاهش ندهند به عنوان مدافع حقوق مصرف‌کنندگان با آنها برخورد خواهیم کرد، تصریح کرد: از مصرف‌کنندگان می‌خواهیم فعلا از خرید خودرو خودداری کنند تا خودروسازان مجبور به کاهش قیمت‌ها شوند.

خودرو شرکت تولید کننده قیمت(ریال)
پژو ۲۰۶ تیپ۲ ایران خودرو ۳۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتومات ایران خودرو ۵۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰
پژو ۲۰۷ دنده ای ایران خودرو ۴۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰
گرندویتارا اتومات کلاس ۸ ایران خودرو ۱٫۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰
پژو ۲۰۶ اس.دی V9 ایران خودرو ۵۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰
پژو ۲۰۶ اس.دی V8 ایران خودرو ۴۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰
تندر۹۰ E1 ایران خودرو، پارس خودرو ۳۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰
تندر۹۰ E2 ایران خودرو، پارس خودرو ۳۶۵٫۰۰۰٫۰۰۰
پراید۱۳۲ سایپا ۱۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰
پراید۱۳۱ سایپا ۱۷۷٫۵۰۰٫۰۰۰
پراید ۱۱۱ سایپا ۱۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰
ماکسیما اتومات پارس خودرو ۱٫۰۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰
مگان ۲۰۰۰ سی.سی پارس خودرو ۷۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰
مگان ۱۶۰۰ سی.سی پارس خودرو ۶۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰
پژو پارس سال ایران خودرو ۳۴۵٫۰۰۰٫۰۰۰
پژو ۴۰۵ ایران خودرو ۲۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰
سمند SE ایران خودرو ۲۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰
پژو ۲۰۶ اتومات ایران خودرو ۵۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰
مزدا ۳ نیو بهمن ۱۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
پژو ۲۰۶ اس.دی V20 ایران خودرو ۳۴۵٫۰۰۰٫۰۰۰
پژو پارس اتومات ایران خودرو ۴۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰
سمند سورن ایران خودرو ۳۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ایران خودرو ۴۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰
تیبا سایپا ۲۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
تیانا پارس خودرو ۱٫۳۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰
سمند EF7 ایران خودرو ۲۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰
سمند Lx ایران خودرو ۲۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰
رانا ایران خودرو ۳۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت