مرتبط با این مطلب
امروز در نایت ملودی
آشنایی با خواص و فواید استفاده از روغن گل پامچال
آشنایی با خواص و فواید استفاده از روغن گل پامچالمانند روزهای اول زندگی عاشقانه زندگی کنید..!
مانند روزهای اول زندگی عاشقانه زندگی کنید..!به چه دلیل قبل از عادت ماهانه صورت جوش میزند؟
به چه دلیل قبل از عادت ماهانه صورت جوش میزند؟همسرگزيني اينترنتی به ریسکش نمی ارزد..!
همسرگزینی اینترنتی به ریسکش نمی ارزد..!در استفاده از ظروف استیل این نکات را در نظر داشته باشید
در استفاده از ظروف استیل این نکات را در نظر داشته باشیداین موارد را از نامزد خود مخفی نکنید..!
این موارد را از نامزد خود مخفی نکنید..!عواملی که سبب بی خوابی و کم خوابی در افراد می شود..!
عواملی که سبب بی خوابی و کم خوابی در افراد می شود..!چگونه درد واکسن نوزادم را کاهش دهم؟
چگونه درد واکسن نوزادم را کاهش دهم؟راهکارهایی برای آموزش صبر به کودکان..!
راهکارهایی برای آموزش صبر به کودکان..!راهکارهایی برای از بین بردن ترس از فراز و فرود هواپیما
راهکارهایی برای از بین بردن ترس از فراز و فرود هواپیماانجام اپیلاسیون در دوران بارداری مجاز است؟
انجام اپیلاسیون در دوران بارداری مجاز است؟آشنایی با مراحل پاکسازی و زیباسازی پوست
آشنایی با مراحل پاکسازی و زیباسازی پوستآموزش روشهایی برای تمیز کردن و نگهداری یخچال
آموزش روشهایی برای تمیز کردن و نگهداری یخچالآشنایی با ورزشهایی که به زانوهایتان فشار وارد می کند..!
آشنایی با ورزشهایی که به زانوهایتان فشار وارد می کند..!راهکارهایی برای اینکه دست از قضاوت دیگران بردارید
راهکارهایی برای اینکه دست از قضاوت دیگران برداریدبه کمک اصول فنگ شویی در فضای منزلتان تعادل برقرار کنید
به کمک اصول فنگ شویی در فضای منزلتان تعادل برقرار کنیدمضرات دوچرخه سواری استقامتی برای سالمندان
مضرات دوچرخه سواری استقامتی برای سالمندانراهکارهای خانگی برای درمان اضطراب و استرس
راهکارهای خانگی برای درمان اضطراب و استرسآشنایی با راهکارهایی برای مقابله با انرژی های منفی
آشنایی با راهکارهایی برای مقابله با انرژی های منفیبرای کاهش نفخ شکم چه ورزشهایی انجام دهیم؟
برای کاهش نفخ شکم چه ورزشهایی انجام دهیم؟
نایت ملودی » سفر وگردشگری » گردشگری ایران » مکان های دیدنی ایران » ارسی، صنعتی‌ترین روستای کشور

635489080831267395

«ارسی» یکی از روستاهای شهرستان جلفاست که به عنوان صنعتی‌ترین روستای کشور معروف است؛ چراکه اهالی آن بیشتر به فعالیت‌های صنعتی و تولیدی مشغول هستند و گفته می‌شود ۶۰ کارگاه بزرگ و کوچک صنعتی در این روستا فعال است.

به گزارش مهر، این روستای مرزی در ۱۵ کیلومتری شهرستان جلفا و ده کیلومتری هادی شهر قرار دارد و بیشتر جوانان این روستا یا خودشان کارگاه صنایع چوبی، نجاری، خیاطی و رنگ کاری دارند یا در یکی از این کارگاه ها مشغولند.

در این روستا که مردمانش با تولید، تجارت و صنعت خو گرفته اند، کشاورزی و باغداری نیز وجود دارد.این روستای مرزی از طرف غرب به لیوارجان و سیه سران و هادی شهر و از طرف شرق به روستای داران و افشار و از شمال به روستای نوشیروان و از جنوب به روستای قشلاق محدود می شود.

دیدن کامیون ها و تریلی هایی که به صف ایستاده اند و مشغول بار زدن مبل و وسایل چوبی تولید شده در این روستا هستند، نشان می دهد که چرخ اقتصاد در آسیاب روستای ارسی بخوبی می چرخد و این روستا می تواند به الگویی تمام عیار برای روستاهای کشور تبدیل شود.

یکی دیگر از نکات جالب این روستا وضع عمران و آبادانی ارسی است که کوچه ها و خیابان های روستا همگی آسفالت است و بیشتر امکانات رفاهی و آموزشی همچون مدرسه، بانک، برق، آب آشامیدنی، گاز، تلفن، خانه بهداشت و پست بانک در این روستا وجود دارد.

صدای مهاجرت از این روستا شنیده نمی شود

یکی از اهالی این روستا با بیان این که ارسی صنعتی ترین روستای کشور است، گفت: وضع تولید و اشتغال در این روستا به گونه ای است که هرگز حرفی از کوچ و مهاجرت از این روستا نمی شنوید و همه مردان و زنان مشغول کار و تلاش هستند.

رضا عظیمی با تاکید بر این که چند نفری هم که در سال های گذشته از این روستا به شهرهای بزرگ مهاجرت کرده بودند بازگشته اند، افزود: چند کارگاه در این روستا فعال است و بیشتر اهالی نیز در این کارگاه ها کار می کنند.

یکی دیگر از اهالی ارسی که خود کارگاه تولید مبل در این روستا دارد، در این باره گفت: ابتدا در تهران زمینی را اجاره کرده بودم و در آنجا مشغول به همین فعالیت بودم که چون اجاره های زمین در شهرها کمرشکن بود تصمیم گرفتم به روستا برگردم و در زمین پدری خود مشغول فعالیت شوم.

نوروز حاجعلی با تاکید بر این که در این روستا کارگاه های MDFسازی و در های ضدسرقت و تولیدی های پوشاک وجود دارد، افزود: محصولات چوبی تولید شده ارسی به کشورهای همسایه همچون ارمنستان و نخجوان صادر می شود و ما در این خصوص مشکلی نداریم.

یکی دیگر از تولیدکنندگان پوشاک روستای ارسی با اشاره به این که در کارگاه کوچک خود برای ده نفر دیگر از اهالی روستا فرصت شغلی ایجاد کرده است، گفت: در برخی ایام سال سفارش خرید جنس های تولیدی ما به قدری زیاد است که فقط تعدادی از آنها را قبول می کنیم.

داوود صالح پور با اشاره به این که فعالیت و تولید در این روستا مقرون به صرفه است، افزود: در این روستا خودمان زمین داریم و نیازی به مهاجرت به دیگر شهرها نیست.

زاهد محمودی فرماندار شهرستان جلفا نیز با اشاره به این که ۶۰ کارگاه تولیدی و صنعتی در روستای ۳۵۰ خانواری ارسی مشغول فعالیت است، گفت: مهاجرت به شهرها در این روستا کاهش یافته و این روستای آباد و سرسبز به عنوان روستای صنعتی کشور شناخته شده است.

بخشدار مرکزی جلفا نیز با اشاره به این که طرح های توسعه روستایی در ارسی بخوبی انجام شده است، گفت: ارسی یک روستای تولیدگراست، مردم این روستا علاوه بر تولید و کار توجه ویژه ای به عمران و آبادانی روستایشان دارند تا حدی که طرح ویژه مقاوم سازی در این روستا انجام شده است. به طوری که ۱۷۰ واحد روستایی در این روستا مقاوم سازی شده و به ۲۰۰ واحد نیز سند رسمی داده شده است که همه اینها نشانگر وجود ظرفیت ها و زیرساخت های عظیم در این روستاست.

صادق احمدی توجه به زیرساخت ها را ضامن توسعه نقاط روستایی دانست و اظهار کرد: در صورت بهره برداری مطلوب از قابلیت های موجود در روستاها، این مناطق قابلیت رقابت با نقاط شهری را دارد.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت