مرتبط با این مطلب
امروز در نایت ملودی
آشنایی با خواص و فواید استفاده از روغن گل پامچال
آشنایی با خواص و فواید استفاده از روغن گل پامچالمانند روزهای اول زندگی عاشقانه زندگی کنید..!
مانند روزهای اول زندگی عاشقانه زندگی کنید..!به چه دلیل قبل از عادت ماهانه صورت جوش میزند؟
به چه دلیل قبل از عادت ماهانه صورت جوش میزند؟همسرگزيني اينترنتی به ریسکش نمی ارزد..!
همسرگزینی اینترنتی به ریسکش نمی ارزد..!در استفاده از ظروف استیل این نکات را در نظر داشته باشید
در استفاده از ظروف استیل این نکات را در نظر داشته باشیداین موارد را از نامزد خود مخفی نکنید..!
این موارد را از نامزد خود مخفی نکنید..!عواملی که سبب بی خوابی و کم خوابی در افراد می شود..!
عواملی که سبب بی خوابی و کم خوابی در افراد می شود..!چگونه درد واکسن نوزادم را کاهش دهم؟
چگونه درد واکسن نوزادم را کاهش دهم؟راهکارهایی برای آموزش صبر به کودکان..!
راهکارهایی برای آموزش صبر به کودکان..!راهکارهایی برای از بین بردن ترس از فراز و فرود هواپیما
راهکارهایی برای از بین بردن ترس از فراز و فرود هواپیماانجام اپیلاسیون در دوران بارداری مجاز است؟
انجام اپیلاسیون در دوران بارداری مجاز است؟آشنایی با مراحل پاکسازی و زیباسازی پوست
آشنایی با مراحل پاکسازی و زیباسازی پوستآموزش روشهایی برای تمیز کردن و نگهداری یخچال
آموزش روشهایی برای تمیز کردن و نگهداری یخچالآشنایی با ورزشهایی که به زانوهایتان فشار وارد می کند..!
آشنایی با ورزشهایی که به زانوهایتان فشار وارد می کند..!راهکارهایی برای اینکه دست از قضاوت دیگران بردارید
راهکارهایی برای اینکه دست از قضاوت دیگران برداریدبه کمک اصول فنگ شویی در فضای منزلتان تعادل برقرار کنید
به کمک اصول فنگ شویی در فضای منزلتان تعادل برقرار کنیدمضرات دوچرخه سواری استقامتی برای سالمندان
مضرات دوچرخه سواری استقامتی برای سالمندانراهکارهای خانگی برای درمان اضطراب و استرس
راهکارهای خانگی برای درمان اضطراب و استرسآشنایی با راهکارهایی برای مقابله با انرژی های منفی
آشنایی با راهکارهایی برای مقابله با انرژی های منفیبرای کاهش نفخ شکم چه ورزشهایی انجام دهیم؟
برای کاهش نفخ شکم چه ورزشهایی انجام دهیم؟
نایت ملودی » سلامت » زالو درمانی

زالو درمانی،یکی از درمان های طب سنتی برای برخی از بیماری ها که امروزه باب شده است. همه ممکن است زالو دیده باشید.کرم های لزجی که در آب غوطه می خورند و به شما حالت چندش آوری می دهند.هیچکس دوست ندارد زالو را ببیند یا از نزدیک آن را لمس کند زیرا این کرم بسیار حس بدی را به افراد منتقل می کند و همیشه به خونخواری مشهور بوده است.

ولی در قرن جدید،برای درمان برخی از بیماری ها و مشکلات دیگر به سراغ روش های نوین نمی روند. زیرا تاثیر طب سنتی بر بیماری ها ثابت شده است. یکی از روش های درمانی زالو درمانی است که در نوشتار زیر با این روش درمانی آشنا می شویم.

زالو درمانی

زالو درمانی

این خزندگان ترسناک و مشمئز کننده از مدت‌ها قبل در روش‌های درمانی مختلف مورد استفاده بوده‌اند. منابع تاریخی از یونان باستان نشان می‌دهد که زالو‌ها از ۲۷۰ سال قبل از میلاد در یونان باستان احتمالا برای حجامت مورد استفاده بوده‌اند.

زالو‌ها در طی سال‌ها برای مقاصد بسیاری به کار گرفته شده‌اند. زالو‌ها با داشتن ترشحات قوی با جلوگیری از لخته شدن خون موجب موفقیت بیشتر جراحی‌های میکروسکوپی و جراحی پلاستیک می‌شوند.

استفاده امروزی از کرم‌‌های حشرات در  در بهبود زخم‌ها به سربازی خوش شانس در جنگ جهانی اول برمی گردد که با وجود داشتن زخم‌های شدید و تهدید کننده سلامتی‌اش به علت پوشیده شدن آنها با کرم‌ها زنده مانده بود. کرم‌ها بافت‌های مرده و در حال مرگ را خوردند و از عفونی شدن زخم‌ها جلوگیری کردند.

امروزه هنوز بحث بهبود زخم‌ها در جاهایی که تجهزات پزشکی مدرن در دسترس نیست یا درمان‌های معمول موثر واقع نمی‌شوند، مطرج است، برای مثال  کرم حشرات در ویکتوریای استرالیا برای درمان بیماری زخم بورولی (Buruli ulcer) – بیماری عفونی ناشی از باکتری مایکوباکتریوم اولسرانس- به عنوان درمانی مناسب‌تر مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

با وجود اینکه امروزه هنوز این کرم حشره‌ها در در برخی بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، احتمال بهبودی یک زخم معمولی با یا بدون این کرم حشره‌ها تقریبا یکسان است.

  • کرم‌ها و باکتری‌ها

محققان اولین بار در دهه ۸۰ میلادی عنوان کردند که عفونت انگلی علائم «بیماری روده التهابی» (IBD) را کاهش می‌دهد و اکنون این موضوع یک زمینه تحقیقاتی فعال است. در آن زمان محققان علت بروز این موضوع را نمی‌دانستند و برخی عوامل از قبیل رژیم غذایی و شرایط زندگی، پیدا کردن یک علت واضح و مشخص برای این موضوع را مشکل کرده بود.

در حال حاضر که ما در مورد چگونگی فعالیت انگل‌ها بیشتر می‌دانیم، این موضوع در حال روشن شدن است که انگل‌های موفق به مجموعه کاملی از مواد شیمیایی مجهز شده‌اند. در این خزندگان ترسناک این ابزار‌ها کارهایی مانند رقیق کردن خون را انجام می‌دهند تا زالو می‌تواند بهتر تغذیه کند.

انگل‌ها همچنین واجد مولکول‌هایی هستند که به طور مستقیم با سیستم ایمنی برهم کنش می‌کند. انگل می‌خواهد با شما زندگی کند، پس نیاز دارد سیستم ایمنی بدن شما را متقاعد کند تا آن را نادیده بگیرد.

انگل‌هایی که موجب عفونت‌های مزمن می‌شوند راه‌هایی را جهت دستکاری سیستم ایمنی برای تغییر ازحالت التهابی شدید و شکل تهاجمی (attack mode) به حالت التهاب کم و مد کنترل آسیب (damge control mode) ایجاد کرده‌اند. این تغییر ممکن است یک اثر خاموش کنندگی تصادفی بر روی سیستم ایمنی در بیماری‌های سلیاک و IBD داشته باشد.

به طور جالب توجهی، استدلالی مشابه در موردن علت تاثیربخشی باکتری هلیکوباکتر پایلوری در کاهش دادن شدت بیماری IBD وجود دارد. اما باوجودی که  این باکتری می‌تواند به طور بالقوه به عنوان یک واکسن خوراکی مورد استفاده باشد، اما جنبه دیگر موضوع تاثیر این باکتری در افزایش خطر ابتلا به سرطان معده (به علاوه زخم گوارشی) است. بنابراین دلایل مناسبی وجود دارد که به این هشدار توجه کنیم که تنها هلیکوباکتر مناسب، یک هلیکوباکتر مرده است.

  • کرم‌های قلابدار برای درمان سلیاک

اخیرا مشخص شده است که کرم‌های قلابدار موادی را آزاد می‌کنند که موجب خاموشی سیستم ایمنی می‌شوند و اجازه می‌دهند انگل به راحتی در روده شما زندگی کند. این اثر خاموش کنندگی ممکن است برای درمان  IBD مفید باشد و اخیرا برای درمان بیماری سلیاک هم مورد استفاده قرار گرفته است.

محققان در بیمارستان پرنس چالز بریزبین استرالیا در یک کارآزمایی بالینی کوچک اما خوب‌طراحی‌شده این ایده را مورد آزمایش قرار دادند که آیا اثر کرم‌های قلاب‌دار در خاموش کردن سیستم ایمنی می‌تواند به افراد مبتلا به سلیاک کمک کند. در حالیکه مطالعات قبلی بهبودی را در میزان تحمل گلوتن در افراد نشان نداده بودند، محققان در این مطالعه جدید مراقب بودند تا میزان گلوتن به کندی افزایش پیدا دهند.

آنچنان که این محققان متذکر می‌شوند، دادن کرم‌های قلاب‌دار به این بیماران باعث افزایش تحمل به گلوتن در حدی نشد که این افراد بتوانند یک وعده کامل غذاهای گلوتن‌دار را بخورند،  اما تحمل به گلوتن در این افراد آنقدر بالا رفت که خوردن تصادفی گلوتن سبب ایجاد مشکلاتی در افراد نشود.

  • آیا ارزشش را دارد؟

کرم حشره‌ها مقادیر زیادی از موادی را ترشح می‌کنند که سبب تجزیه بافت‌های در حال مرگ می‌شود. اما عمل اصلی این موجودات خوردن بافت‌های مرده است.

زالو‌ها ترکیبی بی‌حس کننده و رقیق کننده خون را ترشح کرده که بازسازی آزمایشگاهی آن بسیار مشکل بوده است، اما امید می‌رود در آینده نزدیک این امر ممکن شود.

یک سوال دیگر این است که آیا می‌توان از قرص‌هایی حاوی ترشحات این موجودات برای درمان بیماری‌های انگلی استفاده کرد.

برخی از مطالعات وجود مولکول‌هایی با اثرات تغییردهنده سیستم ایمنی را نشان داده‌آند. اما این «پروتئین‌ها» از نظر سیستم ایمنی بدن انسان بیگانه محسوب شده و ممکن است سبب ایجاد التهاب یا سایر مشکلات خاص خودشان در فرد شوند. با این وجود این مولکول‌ها نوید بخش ایجاد واکسن‌هایی بر علیه عفونت‌های انگلی باشد که کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند، در عین حال ممکن است کاربردهای دیگری هم برای آنها پیدا شود.

شخصا امیدواریم این مشکلات حل شوند چون راه‌های جایگزین مانند استفاده از یک انگل کامل نه تنها ناخوشایند است، بلکه ممکن است همراه با خطر ابتلا به سایر بیماری‌ها باشد.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت