مرتبط با این مطلب
امروز در نایت ملودی
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!اگر از ریزش مو رنج می‌برید، برای جلوگیری از ریزش مو، به برخی از داروهای طبیعی نیاز دارید. این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از داروهای خانگی که می‌توانید از آن برای تحریک رشد مو استفاده کنید ارائه می دهد.
راهکارهایی ساده برای دلداری دادن به همسرآموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!
آموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!
با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟
چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!
راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!
مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!
با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!
در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!
از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!
موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شوید
با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شویدآیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟
آیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنید
در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنیدبرای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
برای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنیدراهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشید
راهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشیدداروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس بروید
داروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس برویداگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟
اگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟
آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
نایت ملودی » خانواده » روابط عاطفی » سالمندان » پدربزرگ، مادربزرگ ها ما را خوشحال تر می کنند!

پدربزرگ، مادربزرگ ها ما را خوشحال تر می کنند!

جای خالی مهربانی های بی دریغ پدربزرگ و مادربزرگ هایمان ، هرچه بزرگ تر می شویم پررنگ تر می شود ، چیزی که در دنیای مدرن به فراموشی سپرده شده است ، نوشته  دکتر آز را در مورد اهمیت حضور آنها در زندگی بچه ها بخوانید .

پدربزرگ مادربزرگ ها
دکتر آز معاون رئیس و استاد جراحی دانشگاه کلمبیا و رئیس موسسه قلب و عروق نیویورک است و به خاطر برنامه معروف تلویزیونی اش درباره سلامتی مشهور است ، برنامه دکتر آز، سه بار پیاپی برنده جایزه امی شده است .

۹ سپتامبر روز جهانی پدربزرگ مادربزرگ ها بود، امسال این روز برای من معنای دیگری داشت. دخترم و دامادم به تازگی اعلام کرده بودند که قرار است صاحب یک فرزند شوند یعنی اولین نوه من . من و همسرم لیزا بسیار خوشحالیم و به شدت منتظریم که عضو جدید خانواده به دنیا بیاید ( بدون اینکه مجبور باشیم خودمان پوشکش را عوض کنیم). من و همسرم از اینکه قرار است نوه دار شویم بسیار افتخار می کنیم و منتظریم که دختر زیبایمان در دامان خانواده اش رشد کند.

من و همسرم لیزا هنوز بر سر اینکه نوه ما در آینده به چه اسمی صدایمان بزند به توافق نرسیدیم اما تنها چیزی که از آن مطمئن هستیم این است که می خواهیم بهترین پدربزرگ و مادر بزرگ دنیا باشیم. چه پدربزرگ و مادر بزرگ باشید یا یکی از آنها را داشته باشید باید بدانید که این رابطه نزدیک بین شما و نوه تان برای شما فواید زیادی از جنبه سلامت ذهنی و عاطفی به همراه می آورد و همچنین باعث طول عمر نیز می گردد.

بله پدربزرگ مادربزرگ ها به خاطر آغوش همیشه بازشان، قصه هایشان و استفاده ازتجربیاتشان فوق العاده اند اما هدیه ارزشمند آنها به نوه ها به همین چیزها ختم نمی شود. در حقیقت، تحقیقات اخیر که در کالج بوستون انجام گرفته ارتباط نزدیک بین پدربزرگ مادربزرگ ها با نوه ها را بیشتر در رسیدن به سلامت ذهنی برمی شمرد و این سلامت ذهنی فقط از آن پدربزرگ مادربزرگ ها نیست. حمایت هر دوطرف از هم باعث می شود که میزان افسردگی در آنها کاهش پیدا کند و هر چه این رابطه قویتر و نزدیکتر باشد مزایای بیشتری دارد.

محققان دریافته اند که زمانی که پدربزرگ مادربزرگ ها حمایت های عینی تری را به نوه هایشان بدهند ، ازقبیل کمک در انجام بعضی تکالیف، خرید رفتن با آنها و یا حمایتهای مالی ، از لحاظ روانی احساس بهتری می کنند. اما چنانچه این حمایتها را بدون دادن فقط از جانب نوه ها و دیگران دریافت کنند، بیشتر احساس افسردگی به آنها دست می دهد. محققان پیشنهاد می کنند که مفید واقع شدن برای سلامت ذهنی فرد بسیار مهم است بنابراین از کمک کردن و یا کمک گرفتن به دیگران هرگز خجالت نکشید.

با مشاهده رفتاری یک دهم از کودکان آمریکایی که با پدربزرگ مادربزرگ هایشان زندگی می کنند و ۳ میلیون کودکی که توسط پدربزرگ مادر بزرگها رشد کرده اند می توان فهمید که نقش افراد مسن در زندگی نسل ها بسیار پررنگ می باشد و به نظر می رسد که پدربزرگ مادربزرگها به قوی تر شدن کودکان در آینده کمک می کنند. یک تحقیق از دانشگاه آکسفورد نشان می دهد که پدربزرگ مادربزرگها وقت بیشتری نسبت به والدین دارند و به خاطر همین بیشتر می توانند به حل مشکلات کودکان و برنامه ریزی برای آینده آنها کمک کنند، که این مساله به نوبه خود به کودکان در کنترل استرس ها یاری می رساند.

با توجه به آمارهای موجود در آمریکا، حدودا ۵۶ میلیون پدربزرگ و مادربزرگ در آمریکا زندگی می کنند اما همچنین افراد مسن زیادی هستند که نوه ای ندارند و یا از خانواده های خود دور هستند. باتوجه به تحقیقات منتشر شده در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم، این افراد میانسالی که دور از خانواده هایشان به سر می برند، حدود ۲۶% در یک بازه ۷ ساله طول عمرشان کمتر از دیگر میانسالان می باشد حتی اگر به تعریف خودشان احساس تنهایی نکنند. این نشان می دهد که حفظ روابط خانوادگی باعث طول عمر افراد مسن و همچنین شما می شود.

ماریان مک کواد همان زنی که روز پدربزرگ مادر بزرگ به نام او ایجاد شده است، امیدوار بود که در خانه سالمندان برای افراد تنها یادبودی ایجاد شود. بنابراین چنانچه پدربزرگ مادربزرگ ندارید ( و یا حتی اگر دارید ) بروید و با یکی از افراد میانسال یک ارتباط دوستانه ایجاد کنید تا شاید بتوانید خودتان را هم خوشحالتر کنید.

 

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت