امروز در نایت ملودی
مانند روزهای اول زندگی عاشقانه زندگی کنید..!
مانند روزهای اول زندگی عاشقانه زندگی کنید..!به چه دلیل قبل از عادت ماهانه صورت جوش میزند؟
به چه دلیل قبل از عادت ماهانه صورت جوش میزند؟همسرگزيني اينترنتی به ریسکش نمی ارزد..!
همسرگزینی اینترنتی به ریسکش نمی ارزد..!در استفاده از ظروف استیل این نکات را در نظر داشته باشید
در استفاده از ظروف استیل این نکات را در نظر داشته باشیداین موارد را از نامزد خود مخفی نکنید..!
این موارد را از نامزد خود مخفی نکنید..!عواملی که سبب بی خوابی و کم خوابی در افراد می شود..!
عواملی که سبب بی خوابی و کم خوابی در افراد می شود..!چگونه درد واکسن نوزادم را کاهش دهم؟
چگونه درد واکسن نوزادم را کاهش دهم؟راهکارهایی برای آموزش صبر به کودکان..!
راهکارهایی برای آموزش صبر به کودکان..!راهکارهایی برای از بین بردن ترس از فراز و فرود هواپیما
راهکارهایی برای از بین بردن ترس از فراز و فرود هواپیماانجام اپیلاسیون در دوران بارداری مجاز است؟
انجام اپیلاسیون در دوران بارداری مجاز است؟آشنایی با مراحل پاکسازی و زیباسازی پوست
آشنایی با مراحل پاکسازی و زیباسازی پوستآموزش روشهایی برای تمیز کردن و نگهداری یخچال
آموزش روشهایی برای تمیز کردن و نگهداری یخچالآشنایی با ورزشهایی که به زانوهایتان فشار وارد می کند..!
آشنایی با ورزشهایی که به زانوهایتان فشار وارد می کند..!راهکارهایی برای اینکه دست از قضاوت دیگران بردارید
راهکارهایی برای اینکه دست از قضاوت دیگران برداریدبه کمک اصول فنگ شویی در فضای منزلتان تعادل برقرار کنید
به کمک اصول فنگ شویی در فضای منزلتان تعادل برقرار کنیدمضرات دوچرخه سواری استقامتی برای سالمندان
مضرات دوچرخه سواری استقامتی برای سالمندانراهکارهای خانگی برای درمان اضطراب و استرس
راهکارهای خانگی برای درمان اضطراب و استرسآشنایی با راهکارهایی برای مقابله با انرژی های منفی
آشنایی با راهکارهایی برای مقابله با انرژی های منفیبرای کاهش نفخ شکم چه ورزشهایی انجام دهیم؟
برای کاهش نفخ شکم چه ورزشهایی انجام دهیم؟در رابطه با ناخنک چشم و علل و عوامل آن چه می دانید؟
در رابطه با ناخنک چشم و علل و عوامل آن چه می دانید؟
نایت ملودی » خانواده » کودک و نوجوان » اصول تربیتی » با تولد کودکم سرکار بروم یا نه؟‌

با تولد کودکم سرکار بروم یا نه؟‌

حتی اگر تصمیم بگیرید به‌طور کامل وقت خود را صرف رفتن به محل کار یا نگهداری از نوزادتان بکنید یا حتی سعی کنید طوری وقت‌تان را تنظیم کنید که به هر دو کار برسید باز هم در آخر ممکن است احساس کنید چیزی را از دست داده‌اید.

برای تصمیم‌گیری مناسب باید بین نیازهای خود و فرزندتان توازن ایجاد کنید. این انتخاب بسیار شخصی و خصوصی است اما برای سهولت در تصمیم‌گیری بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید:

پول
برای بسیاری از والدین، ثبات مالی اهمیت زیادی دارد. اگر دیگر کار نکنید آیا از لحاظ مالی دچار مشکل می‌شوید؟ اگر ترجیح می‌دهید در خانه بمانید آیا از لحاظ مالی قادر به جبران کمبود‌های مالی خواهید شد؟ اگر دوباره سر کار بروید چقدر پول به بودجه خانواده اضافه می‌شود؟

اولویت‌ها
مهمترین مسائل زندگی شما چه هستند؟ موارد بسیاری را می‌توان ذکر کرد از جمله: خانواده، توانایی خلاق بودن، داشتن یک زندگی راحت، رشد و تربیت مناسب کودک، استقلال، رابطه شما با همسرتان، پیشرفت شغلی، اعتماد به نفس، فواید مراقبت از سلامت، فرصت برای رشد شخصیت و بسیاری دیگر. اولویت‌هایتان را طبقه بندی کنید و ببینید کدامیک در صدر لیست شما قرار می‌گیرد.

مسائل احساسی
این مسائل را بی اهمیت تلقی نکنید. اگر تصمیمی‌ بگیرید که باعث آزار روحی شما شود، خودتان، همسرتان و فرزندتان رنج خواهید برد. در کدم نقش  مادر یا کارمند  احساس راحتی می‌کنید؟ کدام یک استرس بیشتری دارد؟ اگر دوباره سر کار بروید آیا از این‌که از فرزندتان <غافل> شده‌اید احساس گناه نمی‌کنید؟ اگر خارج از منزل کار نکنید از خودتان راضی خواهید بود؟ چه احساسی خواهید داشت اگر اولین‌های فرزندتان را از دست بدهید: اولین خنده، اولین قدم، اولین کلمه؟ آیا به کسی که از فرزندتان مراقبت می‌کند حسادت خواهید کرد؟

اعتماد
آیا شما کسی را دارید که برای نگهداری از فرزندتان به او اعتماد داشته باشید؟ اگر ندارید آیا راحت هستید او را به مهد کودک بفرستید؟ آیا کسی هرگز می‌تواند به عنوان مراقب کودک، اعتماد شما را جلب کند؟

همکاری
آیا همسر شما در مراقبت از کودک و کارهای خانه به شما کمک می‌کند؟ آیا می‌توانید روی کمک‌های همسرتان برای تسهیل این مسوولیت سنگین حساب کنید؟ یا نه فقط باید خارج از منزل کار کنید بلکه کارهای خانه و نگهداری از کودک هم به عهده شماست؟

اهداف شغلی
آیا مرخصی زیاد پیشرفت شغلی شما را به تاخیر می‌اندازد؟ اگر بیشتر از حد استاندارد مرخصی بخواهید، آیا کارفرمای شما این اطمینان را می‌دهد که سمت شما محفوظ خواهد ماند؟

انعطاف‌پذیری کارفرما
کارفرمای شما تا چه حد وضعیت شما را درک می‌کند؟ اگر پرستار کودکتان بیمار بود یا کسی نبود که از فرزندتان مراقبت کند، آیا کارفرما به شما مرخصی می‌دهد؟ آیا می‌توانید دیرتر به محل کارتان بروید یا زودتر آنجا را ترک کنید؟ کار شما واقعا به چقدر زمان نیاز دارد؟ آیا می‌توانید آن را در منزل انجام دهید؟

در هنگام تصمیم‌گیری به خاطر داشته باشید که  اگر از لحاظ مالی دچار مشکل نمی‌شوید هر تصمیمی‌که بگیرید قابل تغییر است، اگر کارها آن طور که شما تصور می‌کردید پیش نرفت، می‌توانید تصمیم‌تان را عوض کنید. اگر به‌طور موقت یا تمام وقت کار کردن را انتخاب کردید و فهمیدید که دوری از فرزندتان غیر قابل تحمل است، می‌توانید مرخصی بیشتری بگیرید یا استعفا دهید. اگر تصمیم گرفتید در خانه بمانید و متوجه شدید که: ۱ به پول احتیاج دارید.۲  احساس پوچی می‌کنید. ۳ در محل کار موفق تر خواهید بود. سعی کنید یک کار خارج از خانه برای خود پیدا کنید

ا

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت