امروز در نایت ملودی
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!اگر از ریزش مو رنج می‌برید، برای جلوگیری از ریزش مو، به برخی از داروهای طبیعی نیاز دارید. این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از داروهای خانگی که می‌توانید از آن برای تحریک رشد مو استفاده کنید ارائه می دهد.
راهکارهایی ساده برای دلداری دادن به همسرآموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!
آموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!
با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟
چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!
راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!
مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!
با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!
در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!
از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!
موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شوید
با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شویدآیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟
آیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنید
در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنیدبرای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
برای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنیدراهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشید
راهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشیدداروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس بروید
داروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس برویداگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟
اگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟
آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
نایت ملودی » ورزش » خارج از گود » پزشکی ورزشی » تأثیر مشت کردن دست چپ بر افزایش تمرکز ورزشکاران

تأثیر مشت کردن دست چپ بر افزایش تمرکز ورزشکاران

تأثیر مشت کردن دست چپ بر افزایش تمرکز ورزشکاران
طبق تحقیقات جدید انجمن روانشناسان آمریکا، فشار دادن یک توپ با دست چپ‌ موجب افزایش تمرکز ورزشکاران می شود. این کار باعث فعال شدن بخشی از قسمت‌های مغز می‌شود. پژوهشگران در آلمان مهارت ورزشکاران را در سه رشته فوتبال، جودو و بدمینتون مورد بررسی قرار دادند. این آزمایش‌ها به هنگام تمرین و همچنین در شرایط پر استرس در مقابل جمعیت و دوربین‌ها انجام شد.
ورزشکاران راست دستی که قبل از مسابقه توپی را در دست چپ‌شان فشردند، کمتر از ورزشکارانی که توپی را در دست راستشان فشردند، دچار تنگی نفس شدند.این تحقیق در مجله روانشناسی آزمایشی به صورت آنلاین منتشر شد.
دکتر جورگن بکمن که در دانشگاه فنی مونیخ آلمان، استاد روانشناسی ورزشی است می‌گوید: برای ورزشکاران حرفه‌ای، حرکاتی مانند شوت کردن یک توپ فوتبال یا فن زدن روی حریف در جودو، به صورت خودکار شکل می‌گیرد. وقتی ورزشکاری که تحت فشار است خوب عمل نمی‌کند، ممکن است بیشتر از آن که به مهارت‌های خودکار خود اعتماد کند، بر حرکات خود متمرکز شود.
او افزود: زیاد فکر کردن می‌تواند با تمرکز و کارایی به صورت خودکار، مداخله کند. ورزشکاران هنگامی که به بدن خود اعتماد می‌کنند به نسبت زمانی که بر روی حرکات خود فکر می‌کنند کارایی بهتری دارند و فکر کردن به آنچه مربیان‌شان هنگام تمرین به آن‌ها گوشزد کرده‌اند، باعث کمتر شدن کارایی‌شان می‌شود. ممکن است به دور از انتظار باشد اما ورزشکارانی که به طور آگاهانه سعی در حفظ تعادل خود دارند، دچار عدم تعادل می‌شوند. در المپیک لندن هم چنین اتفاقی برای بعضی از ژیمناست‌ها افتاد.
تحقیقات پیشین نشان می‌دهند که اندیشه کردن به نیمکره چپ مغز مربوط می‌شود در حالی که نیمکره راست مغز مربوط به کارایی بالاتر به وسیله حرکات خودکار است که بعضی ورزشکاران از آن استفاه می‌کنند. نیمکره راست مغز حرکات قسمت چپ بدن و نیمکره چپ مغز حرکات قسمت راست بدن را کنترل می‌کنند.
محققین به این نتیجه رسیده‌اند که فشار دادن یک توپ یا دست چپ می‌تواند نیمکره راست مغز را فعال کند و باعث کمتر شدن احتمال تنگی نفس در شرایط بحرانی شود.طبق گفته نگارندگان این تحقیق، مطالعات منحصرا به ورزشکاران راست دست است زیرا هنوز دانشمندان بعضی رابطه‌ها بین قسمت‌های مختلف مغز را در چپ دست‌ها درنیافته‌اند.همچنین این تحقیق می‌تواند نکات مهمی را خارج از دنیای ورزش به ما نشان بدهد.
افراد سالخورده که از افتادن واهمه دارند معمولا سعی می‌کنند بر حرکات خود تمرکز کنند، بنابراین سالمندان راست دست می‌توانند با فشار دادن دست چپ‌شان قبل از راه رفتن یا بالا رفتن از پله‌ها، تعادل خود را تقویت کنند. خیلی از حرکات بدن با تمرکز آگاهانه برای کنترل آن‌ها، به خوبی انجام نمی‌شود. بنابراین، این تکنیک می‌تواند برای خیلی از موقعیت‌ها و کارها مفید باشد.
در آزمایش اول، ۳۰ فوتبالیست نیمه حرفه‌ای در یک جلسه تمرین هر کدام ۶ پنالتی زدند. روز بعد، آن‌ها همان تعداد پنالتی را در مقابل ۳۰۰ دانشجو که منتظر دیدن بازی آلمان و استرالیا از تلویزیون بودند، شوت کردند. بازیکنانی که توپی را در دست چپ‌شان فشار داده بودند، کارایی‌شان مانند جلسه تمرین خوب بود اما بازیکنانی که توپ را با دست راست خود فشار داده بودند، پنالتی‌های بیشتری را از دست دادند.
آزمایش دوم بر روی ۲۰ جودوکار (۱۴ مرد و ۶ زن) انجام شد. ابتدا برای تمرین هر کدام از آن‌ها ضربه‌هایی را به یک کیسه شنی وارد کردند. در جلسه دوم به آن‌ها گفته شد که برای ارزشیابی از آن‌ها فیلم گرفته می‌شود. آن دسته از جودوکارانی که توپ را در دست چپ خود فشرده بودند، روی هم رفته در شرایط استرس‌زا بهتر از زمان تمرین، عمل کردند، اما دیگر ورزشکاران نتوانستند در شرایط بحرانی کارایی خوبی داشته باشند.
آزمایش نهایی بر روی ۱۸ بازیکن بدمینتون (۱۲ مرد و ۶ زن) انجام شد. از آن‌ها خواسته شد تا هر کدام چند سرویس بزنند و بعد آن‌ها به دو گروه تقسیم شدند و در حالی که برای ارزشیابی از آن‌ها فیلم گرفته می‌شد، با هم مسابقه دادند. ورزشکارانی که توپی را در دست چپ خود فشرده بودند نسبت به آن‌هایی که توپی را در دست راست خود فشرده بودند، کارایی بهتری داشتند.
در قسمت آخر آزمایش از ورزشکاران خواسته شد تا بدون توپ دست راست یا چپ خود را بفشارند. ورزشکارانی که دست چپ خود را فشردند نسبت به آن‌هایی که دست راست‌شان را فشردند، بهتر عمل کردند. محققین خاطرنشان کردند که تکنیک فشار دادن توپ برای ورزش‌های استقامتی و قدرتی کاربردی ندارد بلکه بیشتر برای ورزش‌هایی که نیاز به دقت دارند و حرکات پیچیده دارند مانند گلف و فوتبال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت