امروز در نایت ملودی
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!اگر از ریزش مو رنج می‌برید، برای جلوگیری از ریزش مو، به برخی از داروهای طبیعی نیاز دارید. این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از داروهای خانگی که می‌توانید از آن برای تحریک رشد مو استفاده کنید ارائه می دهد.
راهکارهایی ساده برای دلداری دادن به همسرآموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!
آموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!
با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟
چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!
راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!
مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!
با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!
در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!
از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!
موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شوید
با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شویدآیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟
آیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنید
در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنیدبرای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
برای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنیدراهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشید
راهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشیدداروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس بروید
داروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس برویداگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟
اگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟
آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
نایت ملودی » سلامت » تغذیه » تغذیه سالم » برای کنترل فشار خون نمکدان ها را از سفره ها حذف کنید

برای کنترل فشار خون نمکدان ها را از سفره ها حذف کنید

یک متخصص قلب و عروق در رابطه با بیماری فشارخون گفت: « فشار خون بالا از دستاوردهای تکنولوژی دنیای جدید است ، بیماری فشار خون بیماری مزمنی است ، درحال حاضر باتوجه به شیوه و سبک زندگی که مردم برگزیدند حتی کودکان و نوجوانان هم به بیماری فشار خون مبتلا هستند » .

دکترطاهره سماوات در ادامه گفت:« فشار خون دو نوع است : فشار خون اولیه و فشار خون ثانویه. ۹۵ درصد افراد مبتلا به فشار خون اولیه هستند. در گذشته افراد بزرگسال رامبتلا به این بیماری می دیدیم اما در حال حاضر به دلیل شیوع چاقی در کودکان که در نتیجه تغذیه نادرست و افزایش میزان مصرف نمک وعدم تحرک کافی می بینیم ، فشار خون اولیه را در کودکان و نوجوانان میبینیم ، درگذشته فشار خون ثانویه را که به دلیل وجود بیماری ، مثل گرفتاری کلیه ایجاد می شود را در کودکان می دیدیم ، اما در حال حاضر فشار خون اولیه را که بدون وجود دلیل خاصی ظاهر می شود را در کودکان هم مشاهده می کنیم ».

وی افزود:« سن ابتلا به بیماری فشار خون کاهش پیدا کرده است ، فشار خون بیماری مزمن بدون علامتی است ، یک فرد ممکن است سالهای زیادی به بیماری فشار خون مبتلاباشد اما خود متوجه بیماری فشارخون خود، تا زمانی که به علت بیماری دیگری به پزشک مراجعه کند و با بررسی فشار خون به بیماری خود پی ببرد، نشود ».

این متخصص قلب و عروق گفت :« فشار خون بیماری موذی و مرموزی است و بسیاری از اندامهای حیاتی مثل ، مغز ، قلب ، چشم . کلیه را درگیر می کند و علایمی که این اندامها دارند ما را متوجه فشار خون می کند ».

وی ادامه داد:«این مسئله که هرچند یکبار برای اندازه گیری فشار خون به پزشک مراجعه کنیم ازاهمیت قابل توجهی برخوردار است ،درراستای همین امر شعار هفته سلامت سال جاری ، این است که فشار خون را جدی بگیریم ،به دلیل این که فشار خون علامت آشکاری ندارد ».

دکترطاهره سموات تاکید کرد:« بایکباراندازه گیری فشارخون نمی توانیم بگوییم که فرد مبتلا به بیماری فشار خون است یا خیر .هم چنین برای اندازه گیری فشار خون رعایت نکاتی از قبیل این موارد نام برده شده ضرورت دارد: فرد از نیم ساعت قبل غذا ، چای ،قهوه نخورده باشد ، فعالیت بدنی شدید نداشته باشد ، سیگار نکشیده باشد .سپس فرد باید پنج دقیقه درآرامش بنشیند وبعد فشار خون اندازه گرفته شود ».

وی افزود :« اگر فشار ۱۴ روی ۹ یا بالاتر باشد ، فرد مشکوک به بیماری فشار خون است ، باید فشار خون را با فاصله های زمانی چند بار دیگر باید اندازه گیری کنند ، اگر میانگین این فشارهای اندازه گرفته شده ۱۴ بر روی ۹ یابالاتر بود ،فرد مبتلابه فشار خون بالا می باشد ، در نتیجه فرد باید باید هر ماه تحت نظر پزشک قرار بگیرد تا فشار خونش کنترل شود ».

این متخصص قلب و عروق در پاسخ به این سوال که آیا بیماری فشار خون می تواند منجر به بروز بیماری های قلبی عروقی شود یا خیر گفت:« بیش از ۵۰تا ۶۵ درصد علت سکته های مغزی بیماری فشارخون است ، ۵۰ درصد بیماری های قلبی مثل سکته های قلبی ،بیماری کرونر قلب به علت فشار خون بالااست ، هم چنین فشار خون بالا می تواند منجر به اختلالات بینایی هم شود . شایان ذکراست که فشار خون از علل مهم ابتلا به نارسایی کلیه است».

طاهره سماوات ، خاطر نشان کرد :« صرفاً با اندازه گیری فشار خون می توان ازابتلا به بیماری فشارخون بالا پیشگیری کرد،زیرا علت روشن و واضحی برای بیماری فشار خون وجود ندارد ».

وی در ادامه گفت :« برخی عوامل در بروزفشار خون نقش دارند از جمله سابقه خانوادگی ،مخصوصا در بین افراد درجه یک خانواده ،چاقی ازعلت های مهم ابتلا به فشار خون بالا است مخصوصا درافرادی که دچار چاقی مرکزی هستند (تمرکز چربی در ناحیه شکم )، کسانی که دیابت دارند بیش ازسایر افراد به بیماری فشار خون مبتلا می شوند،تغذیه نا مناسب و مصرف کم سبزیجات ،مصرف بیش ازحد نمک ،سرانه مصرف نمک در کشور ما نه گرم است که این میزان دوبرابر مصرف سرانه نمک در جهان است .ما باید نمکدان را از سفره ها حذف کنیم .همه این عوامل می توانند زمینه ساز فشار خون بالا شوند».

این متخصص قلب وعروق با تاکید بر اینکه « اضطراب و استرس به طورغیر مستقیم می تواند باعث افزایش فشار خون شوند» افزود ،گفت :« اگر افراد به فشار خون بالا مبتلا هستند باید شیوه زندگی خود را تغییر دهند تا فشار خون خود را کنترل کنند در نتیجه این امر از میزان مصرف دارو هم کاسته می شود ».

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت