نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » چگونه بدون ذغال بادمجان کبابی درست کنیم؟

بادمجان کبابی

در میان غذاهای ایرانی، بسیاری از ان ها با بادمجان کبابی تهیه می شوند و بوی دودی بادمجان ها سبب می شوند تا بتوانیم طعم خوشمزه تری از این دسته از غذاها داشته باشیم.

غذاهایی مانند کشک بادمجان، میرزا قاسمی، حلیم بادمجان و…. می توانند با بادمجان کبابی خوشمزه تر شوند. در قدیم برای داشتن بادمجان کبابی، آن ها در تنور می گذاشتند و کم کم ذغال و منتقل جایگزین شدند. اما اکنون که در خانه های اپارتمانی هستیم. چگونه به سرعت بادمجان کبابی درست کنیم؟

ابتدا بادمجان ها را میشویییم. سپس ماهیتابه ی نسوز را بدون آب یا روی روی شعله بگذارید تا داغ شود. بهتر از یک ماهیتابه ی جداگانه مخصوص این کار بگذارید. سپس بادمجان ها را درون ماهیتابه ی چدن یا نسوز خود قرار دهید تا بادمجان ها با حرارت پوستشون جمع شود. روش دیگر قرار دادن بادمجان ها در فر به شکل خشک و بدون روغن و… است.

و روش آخر گذاشتن بادمجان ها بر روی شعله ی مستقیم گاز خانگی یا کباب پز های خانگی است. این روش ها هم تولید دود می کنند. و خانه ممکن است کمی بوی دود بگیرد. برای جلوگیری از این کار درز پنجره را پیش از کبابی کردن بادمجان ها باز بگذارید.

تاریخ: 14 آوریل 2020
نویسنده: ملیکا صمدی

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت