نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » آشپزی » طرز تهیه حلوا عربی با شیرخشک

حلوا عربی

در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا طرز تهیه حلوا شیر عربی را مشاهده کنید. حلوای شیر عربی با شیرخشک تهیه می شود.

مواد لازم:

  • آرد: یک پیمانه
  • شیر خشک: یک پیمانه
  • شکر: دو پیمانه
  • کره یا روغن جامد: ۲۰۰ گرم
  • آب: یک پیمانه
  • هل ساییده شده: نصف قاشق چایخوری
  • زعفران ساییده شده: یک چهارم قاشق چایخوری

طرز تهیه:

برای شروع آب و شکر را روی شعله قرار می دهیم تا شربت را آماده نماییم. وقتی شکر به خوبی حل گردید زعفران را اضافه نموده و پس از مدت کوتاهی از روی حرارت بردارید. حالا آرد را بر روی حرارت کم تفت دهید. تا رنگ آن تغییر کند. سپس آن را از الک عبور داده دوباره تفت دهید.

در این مرحله شیر خشک را به موادمان اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه دهید. ( هنگام اضافه کردن شیر خشک، آن را از الک عبور دهید). پس از ایجاد رنگ مورد نظرتان در آرد، هل را اضافه نموده و پس از تفت مختصری، روغن یا کره را اضافه نمایید و به هم زدن ادامه دهید تا آرد گلوله نگردد. وقتی روغن به خوبی با مواد دیگر یکدست گردید. شربت را کم کم به مواد اضافه نمایید و هم بزنید تا مواد گلوله نگردند.

پس از اضافه کردن شربت، به هم زدن ادامه دهید تا اینکه آب اضافی حلوا به خوبی تبخیر شود. سپس حلوا را در ظروف دلخواه خود قرار داده با سلیقه خود تزیین نمایید و پس از سرد شدن سرو نمایید.

تاریخ: 16 فوریه 2020
نویسنده: ملیکا صمدی

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت