مرتبط با این مطلب
امروز در نایت ملودی
اگر گوشت قرمز نمی خورید به این توصیه های غذایی عمل کنید
اگر گوشت قرمز نمی خورید به این توصیه های غذایی عمل کنیدبا گیاهان مفید برای اسپرم سازی آشنا شوید
با گیاهان مفید برای اسپرم سازی آشنا شویدبا سبزی های مفید برای بدن آشنا شوید..!
با سبزی های مفید برای بدن آشنا شوید..!این قوانین مد را کنار بگذارید تا جذاب تر شوید
این قوانین مد را کنار بگذارید تا جذاب تر شویدآیا به کمک هیپنوتیزم می توانم وزنم را کم کنم؟
آیا به کمک هیپنوتیزم می توانم وزنم را کم کنم؟برای رسیدن به موفقیت در زندگی این نکات را بدانید..!
برای رسیدن به موفقیت در زندگی این نکات را بدانید..!اگر این نشانه ها در وجود شماست فعلا ازدواج نکنید
اگر این نشانه ها در وجود شماست فعلا ازدواج نکنیددر رابطه با گریه کردن جنین در رحم مادر چه می دانید؟
در رابطه با گریه کردن جنین در رحم مادر چه می دانید؟چربی خون بدن چه نشانه ها و علائمی دارد؟
چربی خون بدن چه نشانه ها و علائمی دارد؟بعد از طلاق با این مشکلات روبرو خواهید شد..!
بعد از طلاق با این مشکلات روبرو خواهید شد..!قبل از خواستگاری این مهارتها را بیاموزید..!
قبل از خواستگاری این مهارتها را بیاموزید..!می خواهم یک دوست خوب و ایده آل باشم..!
می خواهم یک دوست خوب و ایده آل باشم..!با اسرار یک زندگی عاشقانه آشنا شوید..!
با اسرار یک زندگی عاشقانه آشنا شوید..!با این راهکارهای طبیعی از شر تبخال راحت شوید
با این راهکارهای طبیعی از شر تبخال راحت شویدبا ویژگی های یک شوهر خوب آشنا شوید..!
با ویژگی های یک شوهر خوب آشنا شوید..!در رابطه با بسته بندی و نگهداری مربا این نکات را بدانید..!
در رابطه با بسته بندی و نگهداری مربا این نکات را بدانید..!چطور می توانم به کتاب خواندن عادت کنم؟
چطور می توانم به کتاب خواندن عادت کنم؟یک فرد کمالگرای افراطی نباشید..!
یک فرد کمالگرای افراطی نباشید..!راهکارهایی برای کاهش استرس ناشی از کمال‌گرایی
راهکارهایی برای کاهش استرس ناشی از کمال‌گراییراهکاری ساده و سریع برای درمان بیخوابی شبانه
راهکاری ساده و سریع برای درمان بیخوابی شبانه
نایت ملودی » خانواده » روابط عاطفی » آیین همسرداری » دانستنی هایی در رابطه با صمیمیت و نزدیکی در ازدواج

دانستنی هایی در رابطه با صمیمیت و نزدیکی در ازدواج

ممکن است در رابطه‌ی شما عشق و شوری بی حد و حصر وجود داشته باشد که هیچ تلاشی برای بوجود آمدنش نکرده باشید اما صمیمیت چیز دیگری است که رسیدن به آن نیاز به تلاش و تفکر و تبادل نظر دارد. در این مقاله به این می‌پردازیم که صمیمت در رابطه‌ی زناشویی چیست.صمیمیت و نزدیکی در ازدواج موضوعی است که بیشتر از آنچه تصورش را بکنید پیچیدگی دارد. خیلی از همسران عقیده دارند صمیمیت همان چیزی است که آنها در حال تجربه‌اش هستند، اما اینطور نیست! صمیمیت و دمخور بودن واقعی در رابطه‌ی زناشویی مهارتی است که نیاز دارد تمرینش کنید.

صمیمت واقعی و رابطه‌ی جنسی 

اولین چیزی که با شنیدن کلمه‌ی صمیمیت و نزدیکی معمولا به ذهن خطور می‌کند، رابطه‌ی جنسی است و در بیشتر توصیه‌ها این دو مفهوم همراه هم بکار برده می‌‌شوند و حتی ممکن است در جستجوهای‌تان به مطالبی برسید که به شما می‌گویند؛ بدون رابطه‌ی جنسی، هیچ شانسی برای صمیمیت واقعی در رابطه‌تان نخواهید داشت.

اما واقعا اینطور نیست؛ رابطه‌ی جنسی به خودی خود موضوعی پیچیده است و می‌تواند در موقعیت‌هایی کاملا متضاد هم روی بدهد؛ یعنی از روابطی کاملا بی‌هدف و موقتی گرفته تا روابطی اساسی بر پایه‌ی عشق و تعهد واقعی. بنابراین با وجود اینکه رابطه‌ی جنسی از جهاتی با صمیمیت ارتباط دارد اما این دو پدیده لزوما یکی نیستند.

بله درست است؛ نمی‌توانیم جنبه‌ی فیزیکی عشق را در زندگی زناشویی نادیده بگیریم. عشق فیزیکی می‌تواند شکل‌های مختلفی به خود بگیرد اما برای اینکه سمبلی از صمیمیت و نزدیکی میان طرفین باشد باید برای هر دو طرف مناسب و مساعد باشد، بی‌شائبه و خودجوش باشد و به دور از هر گونه فشار و اجباری. رابطه‌ی جنسی می‌تواند بروز بی‌غل و غشی از عشق و توجه باشد و باید اینچنین باشد تا جلوه‌ای از صمیمیت به حساب بیاید.

صمیمیت واقعی و اوقات مشترک 

خیلی از همسران تصور می‌کنند نشانه‌ی صمیمیت و نزدیکی واقعی در زندگی زناشویی این است که همیشه با هم باشند. اما درست مانند بسیاری از باورهای غلط دیگر، مسئله اینجاست که صمیمیت مفهومی بسیار عمیق‌تر از اینها دارد. نمی‌توان گفت اگر شما و همسرتان عادت دارید تمام اوقات فراغت خود را با هم سپری کنید پس به صمیمیت زناشویی دست پیدا کرده‌اید.

همسران ممکن است به دلایلی کاملا اشتباه همیشه در کنار هم و با هم باشند و جدانشدنی بودن آنها از همدیگر علت‌هایی کاملا نادرست داشته باشد که کاملا متضاد با صمیمیت زناشویی است. مثلا اگر یک رابطه‌ی زناشویی جنبه‌های ناسالمی پیدا کند که طرفین فقط در صورت با هم بودن احساس امنیت کنند، اگر بنا به دلایلی از هم دور شوند بینهایت دچار اضطراب و آشفتگی خواهند شد و این بیشتر یک رابطه‌ی سمی است تا صمیمی!

برای اینکه یک انسان با انسان دیگری احساس صمیمیت و نزدیکی کند باید در درون خودش احساس راحتی و آرامش کند. برای رسیدن به این سطح از اعتماد بنفس شما نیاز دارید تا علاقه مندی‌های‌تان را تغذیه کرده و خواسته‌های‌تان را دنبال کنید. درست به همین دلیل است که نباید از گهگاه وقت سپری کردن به دور از همسرتان ترس و واهمه‌ای داشته باشید. این فاصله شما را از هم دور نمی‌کند بلکه شما را به هم نزدیک‌تر هم می‌کند.

صمیمیت واقعی و هیجانات منفی 

باور اشتباه دیگری که در مورد صمیمیت در ازدواج وجود دارد به ابراز هیجانات منفی برمی‌گردد. این کاملا طبیعی است که طیفی از احساسات منفی را نسبت به همسرتان تجربه کنید. شما زمان زیادی را با هم می‌گذرانید و جنبه‌های زیادی از زندگی‌تان با هم مشترک است پس طبیعتا اصطکاک‌هایی بوجود می‌آید.

اما خیلی از زوج‌ها از این احساسات و هیجانات منفی هراس دارند زیرا آنها را علامتی از ناسازگاری و جدایی می‌پندارند. اما واقعا اینگونه نیست. اگر از ابراز هیجانات منفی، تردیدها، نارضایتی‌‌ها و دلخوری‌های‌تان اجتناب کنید به طور غیر منتظرانه‌ای از همسرتان دور خواهید شد.

صمیمیت واقعی و حل اختلاف

یک باور اشتباه در مورد صمیمیت همسران از قدیم وجود دارد که در واقع تخریب کننده است؛ اینکه مرد و زنی که واقعا با هم صمیمی و بهم دلبسته‌اند، عصبانی و دلخور به رختخواب نمی‌روند! این باور اشتباه اتفاقا ضد شما عمل می‌کند. بله درست است که پنهان کردن دلخوری‌ها و حرف نزدن در مورد آنها بدترین شیوه‌ی برخورد با اختلاف‌هاست اما اگر سعی کنید با شتاب و به هر قیمتی که شده تا قبل از پایان روز، مشکلی را حل کنید هم به رابطه‌تان آسیب خواهید زد، هم به خودتان و هم به همسرتان!

وقتی از دست همسرتان عصبانی هستید گاهی واقعا خوب است که کمی به خودتان زمان بدهید و ایرادی ندارد که با دلخوری و عصبانیت از دست همدیگر به رختخواب بروید. به عبارتی دیگر، بعضی اوقات چیزی که نیاز دارید یک استراحت ذهنی و یک زاویه دید جدیدتر است، و این اتفاق‌های نمی‌افتد مگر اینکه مقداری استراحت کنید. خیلی اوقات چیزی که صبح بعد از بیدار شدن می‌فهمید این است که روز قبل روی بی‌اهمیت‌ترین موضوع دنیا بحث و جدل می‌کرده‌اید!

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت