امروز در نایت ملودی
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!
هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید..!اگر از ریزش مو رنج می‌برید، برای جلوگیری از ریزش مو، به برخی از داروهای طبیعی نیاز دارید. این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از داروهای خانگی که می‌توانید از آن برای تحریک رشد مو استفاده کنید ارائه می دهد.
راهکارهایی ساده برای دلداری دادن به همسرآموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!
آموزش چگونگی کاشتن و نگهداری از میوه ی انبه..!با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!
با راهکارهای جادویی چاقی صورت آشنا شوید..!چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟
چگونه از زود سفید شدن موهایم جلوگیری کنم؟راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!
راهکارهایی برای جلوگیری کردن از نفخ..!مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!
مردان این ترفندها را برای تسخیر قلب همسرشان یاد بگیرند..!با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!
با نشانه های بی سوادی عاطفی آشنا شوید..!در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!
در هنگام خرید عطر این نکات را در نظر داشته باشید..!از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!
از اضافه وزن بعد از دوران یائسگی جلوگیری کنید..!موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!
موقرمزها این ترفندهای آرایشی را بکار ببندند..!با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شوید
با غذاهای سالم برای گیاهخواران آشنا شویدآیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟
آیا بیش فعالی کودکان قابل درمان است؟در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنید
در منزل برای پوستتان ماسک ضد پیری درست کنیدبرای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنید
برای مدیریت زمان در محل کار این راهکارها را امتحان کنیدراهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشید
راهکارهایی برای اینکه زنی زیبا و جذاب باشیدداروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس بروید
داروهای گیاهی که به کمک آنها می توانید به جنگ استرس برویداگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟
اگر میوه و سبزی استفاده نکنید شرایط بدنتان چگونه می شود؟آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟
آیا نوشیدن آب تاثیری بر کاهش وزن دارد؟برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
برای ورزش در تابستان این نکات را در نظر داشته باشید
نایت ملودی » سلامت » از سندروم متابولیک چه می دانید؟

از سندروم متابولیک چه می دانید؟

آیا تا به حال نام سندروم متابولیک را شنیده اید و در مورد آن اطلاعاتی دارید؟این سندروم زمانی رخ می دهد که گروهی از عوامل خطرزا شامل چربی دور کمر، چاقی شکمی، فشار خون بالا، دیابت، تری گلیسیرید بالا و پایین بودن HDL یا چربی خوب خون همراه با هم رخ دهند.

از میان هر سه بزرگسال، یک نفر به «سندروم متابولیک» مبتلاست. این عرضه که هر روز بر تعداد مبتلایان آن افزوده می شود، خطرناک و کشنده است. خوشبختانه با انتخاب های درستی که در سبک زندگی برگزیده می شود قابل پیشگیری است. ابتدا شما را با این اختلال بیشتر آشنا کرده و سپس برخی از موارد مهم در خصوص آن را بر خواهیم شمرد.

«سندروم متابولیک» کشنده است

بر اساس اطلاعات بدست آمده از انجمن ملی سلامت آمریکا، مبتلایان به این سندروم به سه ریسک فاکتور این بیماری از میان ۵ نوع رایج آن مبتلا هستند. این ۵ عامل عبارت از کمر پهن، تری گلیسیرید بالا (نوعی چربی در داخل خون)، سطح پایین کلسترول «اچ دی اِل» (نوع مفید کلسترول)، فشار خون بالا و قند خون بالا در هنگام صبح و به صورت ناشتا هستند.

جمیع این نشانه ها خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را افزایش داده و مرگ زودرس را به همراه دارند. هر کدام از عوامل نام برده شده به تنهایی می توانند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را افزایش دهند. به همین دلیل هم به همراه داشتن چندین عامل در کنار یکدیگر می تواند این احتمال را بیش از بیش افزایش دهد.

این عارضه در حال افزایش است

بر اساس یافته های محققان دانشگاه آتلانتیک فلوریدا شیوع عارضه «سندروم متابولیک» رو به رشد است و در مقایسه با عارضه فشار خون مرتبط با دهه ۸۰ میلادی از آن به «قاتل خاموش» یاد می شود.

همان طور که گفته شد از هر سه بزرگسال یک نفر یعنی چیزی حدود ۴۰ درصد از بزرگسالان و افراد مسن تر به این سندروم مبتلا هستند. دکتر بلیر اذعان می دارد که تعداد افراد مبتلا به این عارضه اکنون و در مقایسه با بیمارانی که بین ۱۰ تا ۱۵ سال پیش به مطب او مراجعه می کردند به مراتب افزایش یافته است.

نشانه های اولیه آن افزایش وزن است

علت شیوع بیش از اندازه این بیماری چیست؟ دکتر «کارولین آپوویان»، رئیس بخش تغذیه و مدیریت وزن مرکز پزشکی بوستون و سخنگوی انجمن مبارزه با چاقی، دلیل اصلی این سندروم را افزایش رو به رشد چاقی می داند. وی رژیم غذایی نامناسب و عدم تحرک در میان مردم آمریکا را از بزرگ ترین دلایل این روند رو به رشد به شمار می آورد. دکتر «آپوویان» به افزایش ابتلا به دیابت نوع دوم در مقایسه با گذشته نیز اشاره می کند.

قابل کنترل است

اگرچه درمان دارویی قطعی برای این سندروم وجود ندارد اما خوشبختانه راهکارهای فراوانی برای جلوگیری از ابتلا به آن پیشنهاد می شود و نخستین قدم در رسیدن به آن انتخاب سبک زندگی سلامت تر است. دکتر بلیر بر این باورست که در میان بیمارانی که تحرک بیشتری در زندگی خود به وجود آوردند نتایج بهتری مشاهده شد.

دکتر بلیر می گوید داشتن ۳۰ دقیقه پیاده روی روزانه و ۵ روز در هفته می تواند بسیار مفید باشد. برای داشتن رژیم غذایی سلامت تر نیز، میزان مصرف شکر را کاهش دهید، از مصرف غذاهای یخ زده و کنسروی نیز پرهیز کنید. دکتر بلیر اذعان می دارد که بسیاری از افراد با بهبود وضعیت تغذیه و تحرک توانسته اند تغییرات فراوانی را در سلامت و طول عمر خود به وجود آورند.

در شما ایجاد انگیزه می کند

دکتر بلیر می گوید زمانی که دریافتید به ««بیماری سندروم متابولیک» مبتلا هستید می تواند انگیزه بسیار خوبی برای برگزیدن سبک زندگی سلامت تری باشد چرا که بسیاری از بیماران مایل به بدتر شدن وضعیت سلامت شان نیستند. زمانی که از ریسک فاکتورهای این بیماری آگاهی پیدا کنید برای خود برنامه ریزی های طولانی مدتی خواهید داشت تا بتوانید در دراز مدت نتایج بهتری به بدست آورید.

قابل پیشگیری است

خبر بسیار خوب در ارتباط با «سندروم متابولیک»، این است که این عارضه با کنترل وزن، قابل پیشگیری است. دکتر آپوویان در این ارتباط می گوید با حفظ رژیم غذایی سلامت و ۳۰ دقیقه پیاده روی در روز در کنار هشت ساعت خواب کامل که به کاهش استرس می انجامد خواهید توانست، از این بیماری جلوگیری به عمل آورید. ورزش هایی چون یوگا و مدیتیشن می توانند بسیار مفید باشند.

هرگز و هیچ وقت سیگار نکشید

آیا می دانید که چه عاملی همچون ریختن بنزین بر روی خاکسترهای این بیماری است؟ درست است، آن عامل نمی تواند چیزی به غیر از کشیدن سیگار باشد. دکتر بلیر می گوید: “خصوصا اگر ریسک فاکتورهای ابتلا به «سندروم متابولیک» را دارا هستید بهتر است حتما سیگار را کنار بگذارید چرا که با کشیدن سیگار و در مدت طولانی، مخاطرات این سندروم را افزایش خواهید داد.”

وی می افزاید: “زمانی که در خیابان راه می روم و خصوصا جوانانی را می بینم که مشغول کشیدن سیگار هستند با خودم می گویم که اگر آنها می دانستند که چیزی در انتظارشان است هرگز این کار را انجام نمی دادند.”

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت